Facebook | Sociální sítě | Facebook Messenger | TikTok

Facebook okopíruje TikTok. Bude vizuálnější a zaplaví vás obsahem lidí, které neznáte

logo: Meta / grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz
Facebook okopíruje TikTok. Bude vizuálnější a zaplaví vás obsahem lidí, které neznáte | logo: Meta / grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz

Tak dlouho sociální sítě nynější Mety posilovaly a úspěšně kopírovaly konkurenci, že se situace zdála patová. Firmu nemohlo nic ohrozit, žádný soutěžící na trhu zdánlivě neměl šanci uspět. Pak přišel TikTok, který rychle přilákal více než miliardu uživatelek a uživatelů a podle Cloudflaru se loni stal nejnavštěvovanější stránkou. Momentálně je nejstahovanější aplikací.

Trendy se na TikToku mění skoro tak rychle, jako měníte ponožky. Za jeho nejsilnější stránku bývá označován algoritmus, který velice rychle odhadne, jaký obsah se vám bude líbit. Úspěšně vás tak zásobuje obsahem. Facebook naproti tomu nedávno poprvé zažil zmenšení uživatelské základny. Teď se rozhodl okopírovat nejen algoritmus TikToku.

To tedy berte s nadsázkou, algoritmus platí za chráněné intelektuální vlastnictví. Facebook se ale chce TikToku přiblížit. Formát krátkých videí už Meta okopírovala dřív. Nazvala ho Reels, už dva roky je potkáváme na Instagramu. Loni v září se jich dočkal také Facebook, byť jen v Americe. Globálně odstartovaly v únoru.

Více videa, důraz na chat

Magazín The Verge nedávno získal oběžník pro zaměstnance a zaměstnankyně z dubna. Tom Alison, šéf Facebooku, v něm reflektuje, že se Facebook orientoval na propojování rodin, přátel, známých. Teď chce radši dělat to, co TikTok, a sice doporučovat obsah od lidí, které nesledujete. Což, mimochodem, v poslední době reálně praktikuje Instagram, kde Reels od cizích lidí vytlačují klasické fotopříspěvky.

V horní části Facebooku uvidíme Stories společně s Reels. Následovat budou příspěvky vybrané algoritmem, které budou pocházet buď z Facebooku, nebo z Instagramu. Velký modrý bude tedy více vizuální, než býval. Víc obrázků, víc videa. Messenger roky funguje do jisté míry jako oddělená entita, teď se má oproti tomu více integrovat, a to po vzoru zpráv v TikToku.

Facebook bude více nabádat k tomu, abyste obsah sdíleli v chatu. Na mobilech se Messenger opět objeví jako součást hlavní aplikace Facebook, od níž se před necelou dekádou oddělil. Alison pro The Verge tvrdí, že chce stvořit nástroj na objevování. Uznal, že Facebook konkurenta podcenil, nyní ho už ale bere vážně.

Už roky Facebook řeší malý zájem mladých lidí. Jeho uživatelská základna stárne, v průměru na něm tráví méně času. Transformace by to měla zvrátit. Neznamená to, že dosavadní funkce ztratí. Skupiny budou nadále přístupné z vlastní záložky, část týmu pracuje na chronologickém způsobu zobrazení obsahu ze skupin, stránek a lidí, které sledujete.

Zdroje: Sensor Tower | The Verge

Diskuze (7) Další článek: Re:MARS 2022: Postavíme orbitální stanici a zachráníme planetu, slibují Amazon a NASA

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Web, Instagram, Facebook Messenger, TikTok, Instant Messaging, Meta, Komunikace, Obsah, Magazín The Verge, Reels, Stories, Algoritmus, The Verge, Messenger, Cloudflare, Amerika, Ponožka, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť