Facebook

Facebook nabídne další hardwarové zařízení. Bude streamovat filmy a seriály do televize, zvládne toho ale víc

Zhruba před rokem se objevily zprávy, že Facebook pracuje záhadném streamovacím zařízení, které by fungovalo trochu jako Apple TV a chytrý displej v jednom. Lidé by ho mohli zapojit do televize, pouštět si nejrůznější služby a zároveň uskutečňovat videohovory. Tehdy nebylo jisté, jestli to firma myslí vážně. Server The Information nyní říká, že zařízení je skutečné a téměř dokončené. 

Facebook již jednal s Netflixem, Hulu, HBO, Amazonem a Disney, aby jejich streamovací služby byly na zařízení dostupné. Má jít o další produkt z řady Portal vedle chytrého displeje s kamerou, který už se prodává.

Po uvedení svého prvního hardwarového produktu v podobě chytrého displeje dal Facebook najevo, že to tím nekončí a přijdou další zařízení. Zatím ale neprozradil, o co by mělo konkrétně jít. Jen se zmínil, že je chce uvést letos na podzim.  

The Information uvádí, že právě na podzim Facebook zamýšlí uvést svou novou streamovací krabičku. A na podzim bude startovat také velmi očekávané Disney+, tudíž ve vzduchu visí spolupráce, která může být výhodná pro obě strany. 

Nové zařízení ale nemá sloužit jen ke streamování. Bude vybaveno kamerou a lidé skrze něj budou moci komunikovat například na Messengeru nebo WhatsApp, a to přímo z televize. Dá se říci, že půjde o hybrid Portalu a například Fire TV. 

Mimochodem kdyby se Facebooku podařilo přemluvit ke spolupráci Netflix, mohlo by to být velmi zajímavé. Populární služba se dosud přítomnosti na chytrých displejích bránila. 

Diskuze (2) Další článek: Kalkulačka pro Windows 10 dostane nové funkce. Dokáže běžet nad ostatními okny

Témata článku: Netflix, Facebook, Apple TV, Televize, Chytrá domácnost, Disney, Fire TV, Portal, HBO, Hula, Messenger nebo WhatsApp, Podzim, Zařízení, Str, The Information, Displej


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor