Facebook

Facebook nabídne další hardwarové zařízení. Bude streamovat filmy a seriály do televize, zvládne toho ale víc

Zhruba před rokem se objevily zprávy, že Facebook pracuje záhadném streamovacím zařízení, které by fungovalo trochu jako Apple TV a chytrý displej v jednom. Lidé by ho mohli zapojit do televize, pouštět si nejrůznější služby a zároveň uskutečňovat videohovory. Tehdy nebylo jisté, jestli to firma myslí vážně. Server The Information nyní říká, že zařízení je skutečné a téměř dokončené. 

Facebook již jednal s Netflixem, Hulu, HBO, Amazonem a Disney, aby jejich streamovací služby byly na zařízení dostupné. Má jít o další produkt z řady Portal vedle chytrého displeje s kamerou, který už se prodává.

Po uvedení svého prvního hardwarového produktu v podobě chytrého displeje dal Facebook najevo, že to tím nekončí a přijdou další zařízení. Zatím ale neprozradil, o co by mělo konkrétně jít. Jen se zmínil, že je chce uvést letos na podzim.  

The Information uvádí, že právě na podzim Facebook zamýšlí uvést svou novou streamovací krabičku. A na podzim bude startovat také velmi očekávané Disney+, tudíž ve vzduchu visí spolupráce, která může být výhodná pro obě strany. 

Nové zařízení ale nemá sloužit jen ke streamování. Bude vybaveno kamerou a lidé skrze něj budou moci komunikovat například na Messengeru nebo WhatsApp, a to přímo z televize. Dá se říci, že půjde o hybrid Portalu a například Fire TV. 

Mimochodem kdyby se Facebooku podařilo přemluvit ke spolupráci Netflix, mohlo by to být velmi zajímavé. Populární služba se dosud přítomnosti na chytrých displejích bránila. 

Diskuze (2) Další článek: Kalkulačka pro Windows 10 dostane nové funkce. Dokáže běžet nad ostatními okny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,