Facebook Messenger | Facebook | WhatsApp

Facebook Messenger přináší odpovědi s citací. Zvýší přehlednost skupinových chatů

Facebook Messenger přináší odpovědi s citací. Zvýší přehlednost skupinových chatů

Komunikační program Facebook Messenger dostává novou funkci, která by měla usnadnit orientaci především ve skupinových chatech. Jedná se o takzvané odpovědi s citací („quoted replies“), které dobře znají například uživatelé aplikace WhatsApp.

Nová funkce, která se začala prvním uživatelům objevovat ve středu 20. března, umožňuje odpovídat na konkrétní zprávy. Funguje přitom nejen ve skupinových konverzacích, ale i v běžných chatech mezi dvěma stranami. Hlavní výhodou je, že příjemce nebo příjemci vidí, na co pisatel reaguje.

Přehlednější komunikace

Odpověď s citací je v podstatě rozšířením původní možnosti reagovat na jednotlivé zprávy pomocí emotikon. Zatímco ve webové verzi se možnost Odpovědět objevuje ve formě samostatného tlačítka u jednotlivých zpráv, v mobilní aplikaci je součástí nabídky, zobrazované po dlouhém stisknutí zvolené zprávy.

Klepněte pro větší obrázek

Takto odeslaná odpověď se zobrazí obvyklým způsobem, tedy jako poslední příspěvek chatu, ale její součástí bude i původní zpráva, na kterou odesílatel reaguje. Cílem je usnadnit pochopení kontextu a zpřehlednit komunikaci. Po klepnutí na citaci dojde k přesunu na citovanou část konverzace.

Odpověďmi s citací je možné reagovat nejen na text, ale též na animované GIFy, videa, nálepky, emoji či obrázky. Můžeme konstatovat, že z hlediska vzhledu a provedení vše funguje prakticky identicky jako ve WhatsAppu, který taktéž spadá pod křídla Facebooku.

Messenger plný novinek

Novinka následuje krátce poté, co Facebook Messenger získal funkci, která uživatelům umožňuje odstranit jakoukoli zprávu z chatu nebo skupinové konverzace po dobu až deseti minut po jejím odeslání.

Facebook začal novinku vypouštět ve středu jak pro webové rozhraní Messengeru, tak i mobilní aplikace pro Android a iOS. Aktualizace je uvolňována v několika etapách, takže pokud ještě možnost odpovídat s citacemi nemáte, měli byste se jí dočkat v následujících dnech.

Některá zahraniční média vnímají implementaci odpovědí s citacemi jako další krok na cestě k vytvoření multiplatformního komunikačního systému, který má spojit Facebook Messenger, WhatsApp a Instagram Direct do jedné aplikace. Sjednocení funkcí na všech třech platformách by bezpochyby usnadnilo jejich případné sloučení.

Váš názor Další článek: 10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

Témata článku: Facebook Messenger, Facebook, WhatsApp, Chat, Instant Messaging, Komunikace, Přehlednost, Aplikace, Odpověď, Citace, Messenger, Konverzace, Android a IOS, Instagram Direct


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 79

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 129

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?