Facebook | Facebook Messenger | Komunikace

Facebook Messenger konečně umí mazat odeslané zprávy. Na rozmyšlenou máte 10 minut

Facebook Messenger konečně umí mazat odeslané zprávy. Na rozmyšlenou máte 10 minut

Komunikační aplikace Facebook Messenger dostala dlouho slibovanou funkci mazání odeslaných zpráv. Uživatelé nyní mohou až deset minut po odeslání zprávu smazat, a to jak v individuálních, tak i ve skupinových konverzacích. O podrobnostech informoval oficiální blog.

Facebook slíbil funkci mazání odeslaných zpráv poté, co vyšetřovací zpráva ukázala, že zakladatel a generální ředitel Mark Zuckerberg smazal několik svých odeslaných zpráv. Provozovatel největší sociální sítě téměř před rokem uvedl, že tuto možnost poskytne všem svým uživatelům.

Konec přehmatů a trapasů

Možnost mazání najde nejčastěji využití v situacích, kdy odesílatel omylem pošle zprávu jinému než zamýšlenému příjemci či skupině. Pochopitelně pokud druhá strana před smazáním zprávu přečte, její smazání už patrně nic nevyřeší.

Klepněte pro větší obrázek
Facebook Messenger konečně umí mazat odeslané zprávy

Až dosud umožňoval Facebook Messenger mazání zpráv pouze na straně odesílatele, což působilo poněkud zmatečně. Ten, kdo zprávu poslal, ji pak neviděl, nicméně na straně příjemce byla stále normálně čitelná. V nejnovějším provedení nabídne aplikace možnost smazat zprávu „všem“, nebo „pouze u vás“.

Funkce bude k dispozici po aktualizaci

Jak tedy smazat odeslanou zprávu? V mobilní aplikaci na ní stačí podržet prst. Kromě nabídky reakcí v podobě emotikon se v dolním panelu nástrojů vedle kopírování a přeposlání zobrazí také tlačítko Odebrat. Pokud byla zpráva odeslána před méně než deseti minutami, bude v následující nabídce také možnost Odebrat pro všechny.

Nutno podotknout, že zpráva není mazána beze stopy. Příjemce v konverzaci uvidí místo ní informaci o tom, že původní text byl odstraněn. Podobně to již delší dobu funguje v dalších komunikačních programech, jako jsou WhatsApp nebo Telegram.

Funkce mazání zpráv z konverzací je dostupná až po aktualizaci aplikace Facebook Messenger pro operační systémy iOS a Android. Ta je uvolňována postupně v několika etapách, takže aktuálně ještě nemusí být k dispozici všem uživatelům.

Váš názor Další článek: Stáhněte si nové ovladače pro svou grafickou kartu, AMD i Nvidia vydaly důležité aktualizace

Témata článku: Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp, Android, Instant Messaging, Chat, Komunikace, Mark Zuckerberg, Příjemce, Mazání, Odeslaná zpráva, Aplikace, Messenger, Konverzace, Ability, Maza


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 34

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5