Facebook měl letos představit chytrý Portal. Kvůli aféře jej ale asi odloží

Facebook podle Bloombergu odkládá představení svého chystaného chytrého reproduktoru a asistentky. Zařízení, o kterém se spekuluje už rok, se mělo jmenovat Portal a mělo nabídnout dotykový displej pro videokonference. Podobně jako u Amazon Echo a Google Home nakonec neměla chybět hlasová asistentka.

Facebook chtěl podle šuškandy představil novinku na své vývojářské konferenci F8, jenže mezitím se naplno rozhořela ona zvláštní aféra, kvůli které nyní některé celebrity Facebook opouštějí a mnozí další zjišťují tu nepříjemnou pravdu, že když dají aplikacím třetích stran právo k přístupu k datům publikovaným na zdi a v profilu, tak tyto aplikace mohou data v podstatě libovolně zpracovávat – třeba zrovna k cílení reklamy.

V každém případě, nyní by to opravdu asi nebylo nejvhodnější načasování, okamžitě po představení Portalu by se totiž opět naplno rozvířily spekulace, že nás Facebook skrze mikrofon telefonu (a nově i ten na Portalu) neustále poslouchá, aby na nás mohl lépe cílit reklamu.

Facebook zároveň pod tlakem aktuálních události chtě nechtě bude muset zpřísnit nakládání s daty uživatelů. Jak však prohlásil jeden chytrý člověk, pokud nechcete, aby o vás aplikace na Facebooku sbíraly údaje, v prvé řadě je nepoužívejte a tato práva jim neudělujte. Stejně tak můžete maximálně omezit nakládání s daty ze strany samotné sociální sítě.

Váš názor Další článek: Práce na teleskopu Jamese Webba se protahují. Proč?

Témata článku: Google, Facebook, Sociální sítě, Alexa, Google Home, Siri, Amazon Echo, Reklama, Google Asistent, Aféry, Třetí strana, Bloomberg, Portal, Prvá řada, Představení, Aféra, Asistentka, Data, Dotykový displej, Hlasový asistent, Chytrý člověk, Aplikace, Vývojářská konference, Nakládání


Určitě si přečtěte

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

** Britové otestovali Teslu v režimu autopilota ** Skončilo to nárazem Tesly do stojícího auta ** Kdo je na vině? Řidič

Karel Kilián | 55


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?