Facebook měl letos představit chytrý Portal. Kvůli aféře jej ale asi odloží

Facebook podle Bloombergu odkládá představení svého chystaného chytrého reproduktoru a asistentky. Zařízení, o kterém se spekuluje už rok, se mělo jmenovat Portal a mělo nabídnout dotykový displej pro videokonference. Podobně jako u Amazon Echo a Google Home nakonec neměla chybět hlasová asistentka.

Facebook chtěl podle šuškandy představil novinku na své vývojářské konferenci F8, jenže mezitím se naplno rozhořela ona zvláštní aféra, kvůli které nyní některé celebrity Facebook opouštějí a mnozí další zjišťují tu nepříjemnou pravdu, že když dají aplikacím třetích stran právo k přístupu k datům publikovaným na zdi a v profilu, tak tyto aplikace mohou data v podstatě libovolně zpracovávat – třeba zrovna k cílení reklamy.

V každém případě, nyní by to opravdu asi nebylo nejvhodnější načasování, okamžitě po představení Portalu by se totiž opět naplno rozvířily spekulace, že nás Facebook skrze mikrofon telefonu (a nově i ten na Portalu) neustále poslouchá, aby na nás mohl lépe cílit reklamu.

Facebook zároveň pod tlakem aktuálních události chtě nechtě bude muset zpřísnit nakládání s daty uživatelů. Jak však prohlásil jeden chytrý člověk, pokud nechcete, aby o vás aplikace na Facebooku sbíraly údaje, v prvé řadě je nepoužívejte a tato práva jim neudělujte. Stejně tak můžete maximálně omezit nakládání s daty ze strany samotné sociální sítě.

Váš názor Další článek: Práce na teleskopu Jamese Webba se protahují. Proč?

Témata článku: Google, Facebook, Sociální sítě, Google Home, Alexa, Amazon Echo, Google Asistent, Siri, Reklama, Aféry, Představení, Nakládání, Bloomberg, Hlasový asistent, Aplikace, Dotykový displej, Prvá řada, Aféra, Vývojářská konference, Portal, Asistentka, Třetí strana, Data, Chytrý člověk


Určitě si přečtěte

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

** Obézním lidem selhávají mechanismy, jež je mají chránit před nadměrným příjmem potravy ** Mozek tlouštíků ignoruje hormon leptin varující před hromaděním tukové tkáně v těle ** Vědci nyní odhalili, jak to udělat, aby mozek otupený obezitou leptin opět vnímal

Jaroslav Petr | 47

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 45

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 60

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku