Facebook | Sociální sítě | Mobilní aplikace

Facebook končí s aplikací Lasso. Kopírovat TikTok mu zjevně moc nejde

Facebook se dlouhodobě snaží sebrat vítr z plachet konkurenci a činí tak často tím, že kopíruje jejich aplikace. To, co se povedlo u Snapchatu, se mu ale nedaří opakovat u TikToku. Nyní ukončuje jeho klon – aplikaci Lasso. Je to přitom v krátké době druhý podobný případ, protože stejně tak ukončil aplikaci Hobbi, která byla kopií Pinterestu. Stejně jako Lasso se ale neuchytila.

Lasso je aplikace, o které jste pravděpodobně příliš neslyšeli. Facebook ji představil v roce 2018 jako konkurenci TikToku, od té doby ale jen potichu existovala, aby ji nyní nakonec ukončil. Informoval o tom web Engadget. Služba sloužila ke sdílení krátkých videí s hudbou a různými efekty, mezi uživateli se ale neuchytila. Facebook ji tak ukončí k 10. červenci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadala aplikace Lasso.

Sociální síť to ale v boji s TikTokem nevzdává a zkusí to znovu – z funkce Reels na Instagramu nyní vytváří samostatnou sekci a pokusí se využít velké množství uživatelů, které již má v rámci Instagramu. To vyšlo při zkopírování příběhů ze Snapchatu, je ale otázkou, zda se to podaří nyní. Reels jsou každopádně prozatím dostupné pouze v několika málo zemí vyjma České republiky.

Váš názor Další článek: Klimatické změny ohrožují až 60 % všech druhů ryb

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Internet, Pinterest, Snapchat, Instagram, Mobilní aplikace, TikTok, Lasso, APL, Česká republika, Engadget.com, Uživatelé, Konkurence, Aplikace, Zkopírování, HobbiJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály