Facebook | Sociální sítě

Facebook chce vypnout lajkování stránek. V rámci testu už palce zmizely

Facebook aktuálně rozšířil jeden ze svých experimentů, ve kterém odstranil ikonický palec nahoru. Nezmizel z celé sítě, ale pouze ze stránek a má sjednotit chování napříč Facebookem a Instagramem. Informoval o tom TechCrunch.

Palec nahoru u stránek existuje odjakživa a umožňuje uživatelům nejen vyjádřit sympatie vůči konkrétní stránce, ale přihlásit se tak i k odběru příspěvků. V průběhu let se ale na Facebooku objevilo i druhé tlačítko – Sledovat, které umí to stejné, nepřidá vás ale mezi fanoušky, pouze odběratele. Podobně vlastně funguje i Instagram, či Twitter, kde témata i uživatele pouze sledujete. Sociální síť tak nyní v rozšířeném testu zkouší původní tlačítko To se mi líbí odstranit.

Klepněte pro větší obrázek 
Stránky na Facebooku budou zřejmě bez tlačítka To se mi líbí.

Kromě logické snahy o sjednocení a zjednodušení je tu i další důvod – v současnosti můžete být fanouškem, ale nemusíte stránku sledovat. To lze vypnout přes podrobné volny u stránky a tak počet fanoušků vlastně vůbec neříká, kolik jich odebírá novinky. Sjednocením tak Facebook dá do popředí počet sledujících a zároveň vypíchne i příspěvky stránky a připnuté příběhy. Obojí je aktuálně schované vždy až níže na stránce a je nutné rolovat.

Administrátoři navíc získají lepší možnosti, jak přepínat mezi stránkou a osobním profilem, aby mohli snáze reagovat na fanoušky a zároveň přibyde podrobnější nastavení oprávnění. Zjednoduší se i přístup do přehledů interakcí apod. v sekci Insights – to je nyní poměrně schované.

Test prozatím probíhá v rámci mobilní aplikace u vybraných účtů a Facebook se nevyjádřil, kdy chystá spuštění mezi všechny uživatele.

Facebook nedávno přidal novou funkci pro videohovory Rooms:

Diskuze (19) Další článek: Gigantický japonský robot vytvořený podle mecha RX-78-2 Gundam se připravuje na své první kroky

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Twitter, Instagram, Komunikace, Stránka, Fanoušci, Palec, Tlačítko, Uživatelé, Test, LajkováníJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály