Facebook | Sociální sítě

Facebook chce vypnout lajkování stránek. V rámci testu už palce zmizely

Facebook aktuálně rozšířil jeden ze svých experimentů, ve kterém odstranil ikonický palec nahoru. Nezmizel z celé sítě, ale pouze ze stránek a má sjednotit chování napříč Facebookem a Instagramem. Informoval o tom TechCrunch.

Palec nahoru u stránek existuje odjakživa a umožňuje uživatelům nejen vyjádřit sympatie vůči konkrétní stránce, ale přihlásit se tak i k odběru příspěvků. V průběhu let se ale na Facebooku objevilo i druhé tlačítko – Sledovat, které umí to stejné, nepřidá vás ale mezi fanoušky, pouze odběratele. Podobně vlastně funguje i Instagram, či Twitter, kde témata i uživatele pouze sledujete. Sociální síť tak nyní v rozšířeném testu zkouší původní tlačítko To se mi líbí odstranit.

Klepněte pro větší obrázek 
Stránky na Facebooku budou zřejmě bez tlačítka To se mi líbí.

Kromě logické snahy o sjednocení a zjednodušení je tu i další důvod – v současnosti můžete být fanouškem, ale nemusíte stránku sledovat. To lze vypnout přes podrobné volny u stránky a tak počet fanoušků vlastně vůbec neříká, kolik jich odebírá novinky. Sjednocením tak Facebook dá do popředí počet sledujících a zároveň vypíchne i příspěvky stránky a připnuté příběhy. Obojí je aktuálně schované vždy až níže na stránce a je nutné rolovat.

Administrátoři navíc získají lepší možnosti, jak přepínat mezi stránkou a osobním profilem, aby mohli snáze reagovat na fanoušky a zároveň přibyde podrobnější nastavení oprávnění. Zjednoduší se i přístup do přehledů interakcí apod. v sekci Insights – to je nyní poměrně schované.

Test prozatím probíhá v rámci mobilní aplikace u vybraných účtů a Facebook se nevyjádřil, kdy chystá spuštění mezi všechny uživatele.

Facebook nedávno přidal novou funkci pro videohovory Rooms:

Diskuze (19) Další článek: Gigantický japonský robot vytvořený podle mecha RX-78-2 Gundam se připravuje na své první kroky

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Instagram, Twitter, Komunikace, Fanoušci, Tlačítko, Palec, Uživatelé, Lajkování, Stránka, Test


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 162

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk