Facebook | Sociální sítě | Instagram | TikTok

Facebook chce porazit TikTok. Instagram Reels se rozšiřují do více zemí a získávají vlastní záložku

Facebooku nedá popularita TikToku spát, a tak se snaží všemožnými způsoby získat zájem uživatelů zpět. Nyní rozšiřuje funkci Reels i do dalších zemí. Jedná se o krátká 15sekundová videa – podobná Příběhům.

Fungování Instagram Reels je velmi jednoduché – v rámci prostředí pro fotoaparát uvnitř Instagramu je možné přepnout do režimu, který vám umožní nahrát právě až 15sekundové video, které je možné doplnit hudbou. To lze přitom udělat i u klasického Příběhu, zde jsou ale i další možnosti editace, jako je např. rychlost přehrávání nahrávky apod. Instagram tak přímo útoč na TikTok, který je na tzv. lip syncu založený.

Doposud ale byly Reels pouze součástí Příběhů, což se mění společně s tím, jak se služba rozšiřuje. Funkce se z Brazílie dostala i do Francie a do sousedního Německa, další rozšiřování je pak dále v plánu, sociální síť ale nezveřejnila časový harmonogram. Zároveň zavítá také na uživatelský profil, kde získá samostatnou záložku stejně, jako videa z IGTV.

IGTV je ostatně další součást Instagramu, která se zaměřuje na video, zde ale Facebook bojuje pro změnu s YouTube. Zde se mu to začíná dařit společně s možností monetizace pro autory, kterou nedávno zavedl. Doufá tak, že Reels budou mít podobný úspěch. Jeho předchozí pokus, aplikace Lasso, totiž příliš mnoho uživatelů nenabrala, zatímco TikTok stále roste na popularitě.

Otázkou je, zda mají uživatelé o podobnou funkci zájem. Instagram má ale výhodu právě ve velké základně těch, kteří aplikaci již používají, což mu pomohlo i s propagací právě Příběhů, kterými téměř zastavil růst Snapchatu.

Jak by vypadal Instagram ve Windows 95?

Zdroj: TechCrunch

Váš názor Další článek: Česká navigace MapFactor Navigator přináší nové rozhraní a řadu dalších novinek

Témata článku: Software, YouTube, Video, Facebook, Sociální sítě, Snapchat, Instagram, TikTok, Německo, Francie, IGTV, Příběh, Záložka, Instagram Reels, Brazílie, INS, Lasso, Reels, Uživatelé, Aplikace, Software na Heureka.cz