WhatsApp | Facebook | Sociální sítě

Facebook chce funkci příběhů protlačit všude. Teď k tomu chce využít i komunikátor WhatsApp

Facebook chce funkci příběhů protlačit všude. Teď k tomu chce využít i komunikátor WhatsApp

Facebook plánuje sdílení příběhů z WhatsAppu do ostatních aplikací již delší dobu, nyní ale došlo na testování mezi uživateli. Místo přímého propojení služeb se využívají nativní mechanismy pro sdílení, nedochází tak k přenosu osobních dat.

WhatsApp Status, stejně jako příběhy na Facebooku či Instagramu nabírají na popularitě a Facebook se stále snaží, aby funkce byla mezi uživateli co nejvyužívanější. Mezi Instagramem a Facebookem funguje již nyní automatické sdílení, kdy se Příběh jednoduše překopíruje. S něčí podobným právě nyní přichází WhatsApp, jde na to ale jinak.

Klepněte pro větší obrázek 
WhatsApp Status již můžete sdílet i mimo chatovací aplikaci.

Oproti přímému provázání totiž využívá klasický sdílecí mechanismus, který najdeme v operačních systémech. Z aplikace tak odchází normální obrázek, který se pouze nahraje na Facebook, Instagram či kamkoliv jinam. Jednotlivé příběhy na Facebooku a WhatsAppu, byť mohou být stejné, jsou v databázích zcela oddělené položky a nejsou nijak provázané. Tvůrci se tímto snaží vyvarovat jakémukoliv podezření, že s mateřskou aplikací sdílí uživatelská data.

Novinku aktuálně Facebook testuje v rámci betaverze aplikace WhatsApp jak pro Android, tak i iOS.

Jaké soukromí nabízí chatovací aplikace?

Diskuze (3) Další článek: Bílá obsadí i firemní Facebook Workplace. Nový vzhled si můžete aktivovat již nyní

Témata článku: WhatsApp, Instagram, Facebook, Sociální sítě, Instant Messaging, Chat, Komunikace, Soukromí, WhatsApp Status, Příběh, Aplikace, Sdílení, Komunikátor, Mechanismus, Android, Funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky