Extrémní rozhled: Test ultraširokého 43" monitoru Philips 439P9H

Dříve byly extrémně široké monitory určeny především pro hráče. Tento Philips ale dokazuje, že se hodí i pro každodenní práci.

Ve světě počítačových monitorů rozhodně nevládne klid a zatuchlo, svěží vítr zavane každý měsíc: výrobci se předhánějí nejen ve velikosti (máme monitory s úhlopříčkou i 49") či rozlišení, ale především v různých tvarech, poměrech stran a kombinacích výbavy.

I testovaný Philips 439P9H je oním čerstvým závanem drobných změn. Na úhlopříčce 43" přináší doposud neobvyklý poměr stran 32:10 s rozlišením 3 880 × 1 200 px. Jemnost je proto o chlup lepší, než jste zvyklí na svém 24" monitoru s Full HD.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Nvidia, Články z Computeru, Samsung, Kamera, Lenovo, HDMI, Philips, DisplayPort, Full HD, Výbava, Windows Hello, Poměr stran, Přívod, Vesa, Rozlišení, Notebook, Rozhled, Počítač, Counter Strike, ZávanBenchmarky, benchmarky, benchmarky. Přehled programů pro srovnání a diagnostiku výkonu

Benchmarky, benchmarky, benchmarky. Přehled programů pro srovnání a diagnostiku výkonu

Benchmarky používáme především pro srovnání výkonu sestav nebo hardwarových komponent. Zároveň je lze použít také pro pořádné zatížení systému – ať už pro odhalení příčin problémů, nebo pro testy stability.

Stanislav Janů
Benchmarky
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft