SSD | Xbox Series X

Externí SSD pro Xbox Series S|X rozhodně nebude levné, naznačuje únik

Uživatel vystupující na Twitteru pod jménem Idle Sloth si v e-shopu Gamestop všiml omylem zalistovaného externího SSD pro nový Xbox. Rozšiřující 1TB jednotka s proprietárním konektorem, která připomíná USB flashdisk, by podle tohoto zdroje měla stát 220 dolarů (6000 Kč s DPH).

Vzhledem k tomu, že cena konzolí bude 300 dolarů (Series S) a 500 dolarů (Series X), jde o velký nepoměr a důkaz, že výsledný celek je vždy mnohem výhodnější, než je součet maloobchodních cen jednotlivých komponent. Externí SSD přitom u nových titulů bude žádoucí. Activision se už nebojí dělat hry, které spolknou přes 200 GB. Series S přitom v základu má jen 512GB SSD, Series X pak 1TB.

Tzv. Storage Expansion Card bude prozatím vyrábět jen Seagate, což je možná další důvod k vyšší ceně. Kde chybí konkurence, není důvod zlevňovat. Na trhu se už běžně prodávají NVMe SSD s kapacitou 1 TB a sekvenčním čtením okolo 2,4 GB/s (jako má ten Seagate) za 3000 Kč s DPH. To je polovina oproti údajné ceně Seagatu.

V tomto ohledu má výhodu PlayStation 5, který bude mít zdířku pro vložení běžných NVMe M.2 disků, což znamená široký výběr různých výrobců. Sony ale bude vhodná SSD certifikovat: musí podporovat PCIe 4.0, mít určité minimální rychlosti a vhodné rozměry. Přesná kritéria zatím neznáme.

PS: Microsoft dnes ráno potvrdil také českou cenu Xboxu Series S, bude to 7999 Kč.

Diskuze (4) Další článek: Německý e-shop odhalil ceny za nové grafiky GeForce RTX 3000 od různých výrobců

Témata článku: Microsoft, Twitter, Playstation, SSD, Herní konzole, Sony, Xbox Series X, Xbox, Seagate, Xbox Series S, Gamestop, Dolar, DPH, Series S, Series X, Xbox SeriesOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost