Externí mechanika? Ne, celý počítač s Pentiem 4

Líbil by se vám kompletně vybavený počítač s výkonným procesorem v rozměrech blízkých externí mechanice? Již je to možné.
Tchaj-wanská firma King Young rozšířila svou nabídku pidipočítačů Sumicom o nejvýkonnější variantu s procesorem Pentium 4. Nejedná se přitom o nějaký počítač s přemírou kompromisů. Je tam normální stolní procesor s masivním chladičem, dokonce dva DIMM sloty pro DDR paměť (až 2 GB) podpora USB 2.0, FireWire, integrovaná síťovka, CD nebo DVD mechanika, pevný disk. Prostě kompletní počítač.

Klepněte pro větší obrázek

Počítač je vybaven čipovou sadou SiS651 + SiS962 s integrovanou AGP v2.0 grafikou a zvukem AC 97. Díky použité čipové sadě je právě možné tak kompletní vybavení konektory pro různé standardy.

Klepněte pro větší obrázek

V kompaktních rozměrech 148×254×71 mm je místo pro pevný disk a standardní tenkou notebookovou CD nebo DVD mechaniku. Váha kompletně vybaveného počítače je 2,54 kg, což odpovídá podobně našlapaným notebookům. Do těchto rozměrů a váhy se ale nevešel vcelku pochopitelně zdroj, ten je externí.

Klepněte pro větší obrázek

Počítač nabízí konektory na přední i zadní straně, ve předu je FireWire, USB 2.0 a audio konektory. Na přední straně jsou i tlačítka pro zapínání a reset, jsou ale velmi malá. Zadní strana pak kromě výdechů ventilátoru nabízí zbývající várku konektorů, mezi kterými nechybí ani paralelní a sériový port.

Klepněte pro větší obrázek

Kvůli zabudování plnohodnotného procesoru Pentium 4 se nicméně výška počítače zvětšila o dodatečné ventilátory. Starší varianty, které využívají chladnější C3 či pomalejší Pentia III se skutečně vejdou do prostoru externího boxu na 5,25palcovou mechaniku.

Klepněte pro větší obrázek

Nasazení tohoto počítače se nabízí jednak k přenášení mezi domovem a prací. Proti notebooku se nabízí možnost vylepšení procesoru a standardní paměť. Notebook ale pochopitelně pracuje i bez externího napájení a má i obrazovku. Dalším možným využitím je nasazení pro kompaktní výpočetní cluster, kde může být pořizovací cena nižší než při koupi specializovaných řešení do racku. Bohužel výrobce neuvádí na stránkách produktu žádnou cenu, lze ji předpokládat zhruba na úrovni levnějších notebooků.

Diskuze (20) Další článek: Notebooky Premio půjdou Aceru po krku

Témata článku: Přední strana, Vylepšení, Dodatečné vybavení, Možná varianta, Pentium, Váhy, Celý počítač, Mechanika, Young, Možnost vylepšení, Reset, Váha, Zadní strana, Síťovka, King, Nejvýkonnější varianta, Kompaktní rozměr, Firewire


Určitě si přečtěte

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 140

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji