Externí mechanika? Ne, celý počítač s Pentiem 4

Líbil by se vám kompletně vybavený počítač s výkonným procesorem v rozměrech blízkých externí mechanice? Již je to možné.
Tchaj-wanská firma King Young rozšířila svou nabídku pidipočítačů Sumicom o nejvýkonnější variantu s procesorem Pentium 4. Nejedná se přitom o nějaký počítač s přemírou kompromisů. Je tam normální stolní procesor s masivním chladičem, dokonce dva DIMM sloty pro DDR paměť (až 2 GB) podpora USB 2.0, FireWire, integrovaná síťovka, CD nebo DVD mechanika, pevný disk. Prostě kompletní počítač.

Klepněte pro větší obrázek

Počítač je vybaven čipovou sadou SiS651 + SiS962 s integrovanou AGP v2.0 grafikou a zvukem AC 97. Díky použité čipové sadě je právě možné tak kompletní vybavení konektory pro různé standardy.

Klepněte pro větší obrázek

V kompaktních rozměrech 148×254×71 mm je místo pro pevný disk a standardní tenkou notebookovou CD nebo DVD mechaniku. Váha kompletně vybaveného počítače je 2,54 kg, což odpovídá podobně našlapaným notebookům. Do těchto rozměrů a váhy se ale nevešel vcelku pochopitelně zdroj, ten je externí.

Klepněte pro větší obrázek

Počítač nabízí konektory na přední i zadní straně, ve předu je FireWire, USB 2.0 a audio konektory. Na přední straně jsou i tlačítka pro zapínání a reset, jsou ale velmi malá. Zadní strana pak kromě výdechů ventilátoru nabízí zbývající várku konektorů, mezi kterými nechybí ani paralelní a sériový port.

Klepněte pro větší obrázek

Kvůli zabudování plnohodnotného procesoru Pentium 4 se nicméně výška počítače zvětšila o dodatečné ventilátory. Starší varianty, které využívají chladnější C3 či pomalejší Pentia III se skutečně vejdou do prostoru externího boxu na 5,25palcovou mechaniku.

Klepněte pro větší obrázek

Nasazení tohoto počítače se nabízí jednak k přenášení mezi domovem a prací. Proti notebooku se nabízí možnost vylepšení procesoru a standardní paměť. Notebook ale pochopitelně pracuje i bez externího napájení a má i obrazovku. Dalším možným využitím je nasazení pro kompaktní výpočetní cluster, kde může být pořizovací cena nižší než při koupi specializovaných řešení do racku. Bohužel výrobce neuvádí na stránkách produktu žádnou cenu, lze ji předpokládat zhruba na úrovni levnějších notebooků.

Diskuze (20) Další článek: Notebooky Premio půjdou Aceru po krku

Témata článku: Síťovka, Přední strana, Dodatečné vybavení, Váha, Vylepšení, Celý počítač, Nejvýkonnější varianta, Mechanika, Možnost vylepšení, Reset, S PEN, Zadní strana, King, Kompaktní rozměr, Možná varianta, Young, Pentium, Firewire, Váhy


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 19

Google Cloud Next: Blíží se bitva o to, kdo ovládne cloud, tedy internet zítřka

Google Cloud Next: Blíží se bitva o to, kdo ovládne cloud, tedy internet zítřka

** Google v týdnu ukázal nové telefony Pixel ** V Londýně se ale také konal Google Cloud Next ** Konference o tom, jak bude vypadat internet v cloudu zítra

Jakub Čížek | 32

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku