Extensa 501T - hrající notebook

Společnost Acer uvedla na trh počátkem listopadu nový notebook Extensa 501T. Je určen především do domácností. Napovídá tomu především konfigurace a příjemná cena.
Společnost Acer uvedla na trh počátkem listopadu nový notebook Extensa 501T. Je určen především do domácností. Napovídá tomu především konfigurace a cena, která v tomto případě činí 54 990.

Překvapivé hudební možnosti
Jak Acer vypadá? Disketová mechanika je umístěna na pravém boku notebooku hned nad mechanikou CD-ROM. Má dva pasivní chladiče. Stavové kontrolky jsou všechny pohromadě na přední straně displeje.

Velkým trhákem notebooku je možnost využít jej jako CDMAN – když je vypnutý, můžete zapnout mechaniku CD-ROM a přehrávat si hudební cédéčka pomocí klasického ovládání přehrávačů audio-CD – to je umístěno na přední straně notebooku, kde je i ovládání hlasitosti. Také tu najdete dva reproduktory, ze kterých se line velmi dobrý zvuk. S použitím sluchátek za 1 500 Kč tak získáte slušně hrající notebook-man.

Přece jen bych však Aceru něco vytkl: nedostatečná citlivost touchpadu neumožňuje ani po změně nastavení přejet jedním tahem prstu celou obrazovku. Také mi vadilo, že zcela chybí tlačítko pro teplý start počítače. Poslední drobnost by se dala vytknout klávesnici, kde kurzorové klávesy nejsou ani trochu odděleny od zbylých kláves.

Originál za příjemnou cenu
Notebook Acer Extensa 501T je lehký (2,3 kg), snadno přenosný s výkonem postačujícím pro běžné kancelářské aplikace a jednoduchou zábavu. Originální pojetí mechaniky CD-ROM dává možnost použití i mimo typické počítačové aplikace. Cena 54 990 je při těchto vlastnostech velmi příjemná. Acer také uvedl na trh notebook Extensa 500T, který má až na procesor (233 MHz) stejné parametry jako Extensa 501T a stojí o celých 10 tisíc korun českých méně.

notebook se samostatným přehráváním CD
Acer Computer
Extensa 501T
Zdroj: Acer Computer ČR, Praha
Telefon: 02–61 34 14 07, www.acer.cz
Cena: 54 990 Kč bez DPH
Záruka: 3 roky

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: Jeden rok mezi monitory

Témata článku: Notebooky, Originální pojetí, Příjemná cena, Přední strana, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Překvapivá cena, Velký trhák, Sluchátka k notebooku, Notebook Acer

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů