Microsoft | Meteorologie | Počasí

Experti analyzovali 25 aplikací pro předpověď počasí. Nejpřesnější je ta od Microsoftu

V Obchodě Google Play, Microsoft Store i Apple App Store je tolik aplikací pro předpovídání počasí, že je skoro až nemožné oddělit zrno od plev a vybrat tu opravdu nejlepší. Proto se na tuto problematiku podívali odborníci z ForecastWatch – služby, která sbírá předpovědi počasí a ověřuje je na základě skutečných pozorování. O výsledcích informuje WinBuzzer.

Nejpřesnějším poskytovatelem globální předpovědi se stala aplikace Počasí (Weather) od Microsoftu – součást agregátoru zpráv Microsoft Start, který staví na aplikaci Microsoft Zprávy. Tato služba, spuštěná v září 2021, je integrována do operačních systému Windows 10 a 11 a webového prohlížeče Microsoft Edge.

Nejlépe předpovídá počasí Microsoft

Studie porovnávala 25 aplikací pro předpovídání počasí a zjistila, že řešení od Microsoftu překonává veškerou konkurenci mimo jiné v předpovídání nejvyšších a nejnižších teplot, rychlosti větru a srážek. Výsledky vzešly z globálních předpovědí na jeden až pět dní dopředu publikovaných od ledna do června 2022.

Na prvním místě celkového pořadí se umístilo Počasí od Microsoftu, následované službami The Weather Channel a Foreca/Vaisala. V příspěvku na blogu Microsoft popisuje, jak se jeho službě podařilo překonat konkurenci v přesnosti meteorologických prognóz.

Výsledky studie přesnosti předpovědí počasí Výsledky studie přesnosti předpovědí počasí

Základem úspěchu je, že Počasí od Microsoftu využívá data z různých zdrojů, včetně Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA), Evropského centra pro střednědobou předpověď počasí (ECMWF) a Japonské meteorologické agentury (JMA).

Dokáže tak poskytovat komplexnější a rozmanitější informace o počasí pro více než 200 tisíc míst po celém světě. Díky agregaci dat z různých zdrojů zvládne vytvářet přesnější předpovědi na základě analýzy různých modelů a minimalizuje tak možné chyby.

Pomáhá i umělá inteligence

Jedním z klíčových faktorů, které přispívají k úspěchu služby Počasí, je využití umělé inteligence a strojového učení. Analýzou historických dat, údajů o počasí v reálném čase a zpětné vazby od uživatelů může aplikace od Microsoftu neustále zlepšovat přesnost svých předpovědí. Kromě toho využívá zpracování přirozeného jazyka k vytváření jasných a stručných souhrnů, kterým uživatelé snadno porozumí.

Aplikace Počasí od Microsoftu nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, které zobrazuje relevantní a personalizované informace. Uživatelé si ji mohou přizpůsobit dle svých preferencí – například mohou přepínat mezi jednotkami, měnit témata a nastavovat oznámení.

Rozhraní aplikace je navrženo tak, aby bylo intuitivní a umožňovalo uživatelům snadnou navigaci a přístup k informacím. Počasí navíc poskytuje komplexní sadu funkcí, jako jsou aktuální podmínky, hodinové a denní předpovědi, kvalita ovzduší, radarové mapy a výstrahy.

Diskuze (21) Další článek: Super slevy v Lidlu. LED pásek za 399 Kč, LED žárovky za 129 Kč, obojí se Zigbee

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,