Microsoft | Windows 11

Expert spočítal, že ve Windows 11 integrované aplikace zabírají 1,6 GB prostoru

Integrované aplikace, kterých se mnohdy nelze snadno zbavit, jsou tématem na mobilech i tradičních počítačích. Michael Niehaus, technologický expert, který byl 16 let zaměstnaný v Microsoftu, spočítal, kolik prostoru zabírají integrované aplikace ve Windows 11. Jedná se o Poštu, Kalendář, Hodiny, Kalkulačku a mnoho dalších.

Niehaus se konkrétně zabýval prvním a zatím jediným stabilním vydáním Windows 11, tj. verze 21H2. Pomocí PowerShellu získal přehled aplikací, musel se postupně propracovat k dílčím složkám, aby mohl spočítat celkovou velikost. Což nebylo snadné, protože některé aplikace mají soubory rozeseté do více adresářů.

Expert odhadl, že složky budou na stejné úrovni a jejich názvy začínají názvem aplikace. Upozorňuje, že použitá metoda sčítání není neprůstřelná. MicrosoftWinows.Client.WebExperience má tak dlouhou cestu, že PowerShell aplikaci nedokázal zpracovat. Měl by to ale být jediný případ, výsledek je součtem všech zbývajících aplikací.

Klepněte pro větší obrázek

Vychází to na 1,6 GB nekomprimovaných dat. Instalační obraz s koncovkou WIM by podle Niehause mohl obsahovat kolem 800 MB komprimovaných dat aplikací. Situace se zhoršuje, pokud v systému používáte více jazykových balíčků. Uvedená data se vztahují k systému s jediným jazykem, kterým byla angličtina. Složka se soubory Windows typicky zabírá 20–25 GB.

Zdroje: Out of Office Hours via Neowin

Diskuze (37) Další článek: Čína chystá vlastní Armageddon. Do čtyř let chce nárazem sondy vychýlit asteroid z oběžné dráhy

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Operační systémy, Windows 11, Microsoft Store, Bloatware, Kalendář, Složka, Pro, Expert, Aplikace, PowerShell, Prostor, Wim, Software na Heureka.cz