Expandia Banka uvádí elektronické bankovní služby pro každého!

Poplatky za zřízení účtu jsou nulové, poplatky měsíční jsou stanoveny pro běžný typ účtu 200 korun.
První elektronické bankovní služby pro drobné klienty se samozřejmě objevily nejdříve v zemi Internetu - USA. Expandia banka (český bankovní dům) oznámila, že jako první na českém bankovním trhu bude od května nabízet běžné elektronické bankovní služby. Poprvé budeme mít k dispozici bezpapírový bankovní účet, ke kterému lze přistupovat prostřednictvím faxu, telefonu a Internetu a je určen běžným střadatelům.

Služby představil Pavel Čech, ředitel odpovědný za strategie a rozvoj produktů, který také názorně předvedl, jak může komunikace se systémem probíhat. Záměrem banky je oslovit asi 20 - 21 procent populace, která je pro tento způsob komunikace s bankou velice nakloněna (průzkum Expandia banka) a také prozradil, že se pro konkrétní další věkové skupiny připravují speciální projekty, například pro studenty bude připraven studentský účet.

Ověřování a zabezpečení komunikace je realizována prostřednictvím klíče, který bude mít každý vlastník účtu kdispozici. Jedná se o malé elektronické zařízení, které na základě vložených kódů generuje určitý výstupní kód jedinečný pro komunikaci sbankou. Na základě potvrzení kódů zbanky a od klienta je ustaveno šifrované spojení, které je zabezpečené, takže do komunikace nemůže nikdo třetí vstoupit, nemůže ji pozměnit a banka je skutečně ta banka, kde jsou uloženy naše peněžní prostředky (jediněčná). Na tomto typu elektronického účtu je také sympatické, že může být veden ve více měnách stím, že bankovní systém automaticky například dolarové transakce směruje automaticky do devizového dolarového účtu. Poplatky za zřízení účtu jsou nulové, poplatky měsíční jsou stanoveny pro běžný typ účtu 200 korun.

Karel Kotrba, ředitel obchodní divize Digital, která vyhrála vypsanou soutěž o dodávku, krátce představil také serverové řešení a zdůraznil, že transakce nad účty jsou garantovány do pěti minut a díky použití moderní počítačové technologie je zajištěn 24hodinový chod. Podobný systém používá i IPB banka. Ředitel informačních technologií Expandia banky informaci ještě rozšířil, když zmínil, že komunikační struktura je postavena na pronajatých privátních okruzích od SPT Telecom a Českých radiokomunikací. Databázový stroj běží na produktech společnosti Oracle. Banka je pro internetovou komunikaci připojena do sítě PragoNet (CESNET) a GTS (IBM).

Jan Kala, ředitel banky, potvrdil záměr banky Expandia v oblast přímého bankovnictví. Nabízené služby se budou opírat zejména o prostředky telefonu, faxu a Internetu. Díky tomu, že Expandia banka je velice mladý peněžní ústav (ve srovnání sKB nebo ČSOB), byl systém postaven na "zelené louce", banka má tedy všechny možnosti otevřené proto, aby se stala lídrem v elektronickém bankovnictví u nás.

Zákazníci budou mít kdispozici "zelený" telefon na čísle 0800 124 100, 124 200 a také budou letos zřízena regionální čísla. Potvrzení provedené transakce lze zaslat prostřednictvím faxu, telefonu, elektronické pošty nebo systémy SMS. Expandia banka hodlá své produkty představit na výstavách zajímavých pro bankovní sektor – od 7. do 9. dubna: Internet World v Praze, 4. května FIBEX vBrně.

Váš názor Další článek: Beta verze Oracle Discovereru 3.1

Témata článku: Internet, Banka, Ban, Faxy, Bank, Běžná komunikace, Moderní stroj, Přímý vstup, Banky, Elektro, Kazde, Základ vložený, Drobný stroj, Účet, Nabízený stroj


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF