Notebooky | Alza.cz

Exkluzivně: Po desktopech se Alza pouští i do notebooků. Takhle vypadají její GameBooky a OfficeBooky

Nejdříve začala skládat desktopové počítače na přání zákazníků, pak uvedla vlastní sérii herních i kancelářských mašin. Jen loni jich prodala 21 tisíc. Teď se Alza vrhá také do notebooků. Podle informací, které má zatím k dispozici jen Živě, začne od 1. února 2022 prodávat laptopy řady GameBook pro hráče a OfficeBook pro méně náročné uživatele.

První dva uvedené modely nabídnou 15,6" displej typu IPS s rozlišením 1920 × 1080 px a podsvícenou klávesnici s numerickým blokem. GameBook má na palubě šestijádrový procesor Core i5-11400H, 8 až 32 GB RAM, SSD s kapacitou 500 GB nebo 1 TB a diskrétní grafiku GeForce RTX 3050 Ti (4 GB). Podsvícení je RGB a displej se pyšní frekvencí 144 Hz, Cena základní verze odstartuje na 23 990 Kč.

Přesné parametry OfficeBooku zatím neznáme. Alza ale chystá levnější model s čtyřjádrovým „atomovým“ Pentiem N5030 za 11 990 Kč a variantu s plnotučným čtyřjádrem Core i5-1135G7 za 15 990 Kč. Mají velmi konzervativní design s VGA výstupem a DVD mechanikou (místo ní bude možné vložit 2,5" disk). Paralelní port a dial-up modem bohužel chybí.

Alza si pochopitelně nenavrhuje notebooky sama, ale spoléhá se na OEM/ODM výrobce, pravděpodobně tchajwanskou společnost Clevo. Tahákem má být nadstandardní podpora. Největší český e-shop nabídne tříletou záruku, servis do 10 dní a tělo bez jakýchkoliv plomb. Každý tak může notebooky rozmontovat, aby je vyčistil nebo upgradoval. Akumulátor lze dokonce vyměnit i bez sundání krytu – hezky postaru se odepnou. V budoucnu chce Alza nabídnout i další modely jiných formátů i zaměření.

Diskuze (140) Další článek: Ke Slunci hleď! Trochu podrobněji o „varovné“ obří sluneční erupci z roku 7176 př. n. l.

Témata článku: Notebooky, SSD, Alza.cz, Desktop, IPS, GeForce, Model, Clevo, Notebook, Pevné disky SSD na Heureka.cz