Evropská komise již nemá námitky proti smlouvám Microsoftu s internetovými providery

Softwarový gigant ovšem musel znění smluv pozměnit.
Bez soudních tahanic skončil spor Evropské komise (antimonopolní orgán států evropské unie) s Microsoftem. Komise reagovala zejména v rámci probíhajícího sporu s Microsoftem v USA na to, že smlouvy, které Microsoft uzavíral s internetovými providery v Evropě (zemích EU), odporovaly pravidlům volné soutěže EU. Obě strany tuto záležitost diskutovaly a kupodivu došlo bez dramatické medializace či dokonce soudních jednání k tomu, že byly smlouvy upraveny tak, že nyní evropská komise nemá k jejich znění žádných námitek a prohlašuje je za „kompatibilní se společným trhem“, jak praví její oficiální prohlášení. Největší předchozí námitky se samozřejmě týkaly bodů smlouvy, kterým poskytovatelé internetových služeb znevýhodňovali či dokonce vylučovali ze soutěže konkurenční prohlížeče.

Neznamená to ovšem, že by tím platilo, že Evropu už nezajímá, jak probíhá a dopadne soud s Microsoftem v Americe – komisař evropské komise se zmiňuje o tom, že EU pečlivě sleduje potenciální zneužívání dominantní pozice softwarového giganta.

Váš názor Další článek: Computer 10/99

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Evropská unie, Komise, Dominantní pozice, Pravá strana, M/s, Evropská, Provider, Konkurenční spor, Internetový provider, NEM, Evropská záležitost, Evropská komise, Společný trh


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu