V 90. mi říkali, ať se nezabývám IT, že to je zrovna moderní a za chvíli to budou studovat úplně všichni a nenajdu si práci. 😀
Pokud stát nebo EU říká, že je nedostatek IT odborníků, tak je nejvyšší čas poohlédnout se po jiném oboru. 😉
Naopak, po zásahu EU bude ještě vyšší nedostatek.
Nedostatek lidí v IT? Ta jako fakt?U nás je 26 veřejných VŠ a každá má nějaký studijní program zaměřený na IT,
http://www.elitnajednotka.sk/kto-patri-do-jednotky.html... ...Peter Fodrek, generálny riaditeľ 1.zváračská...Strasna reklamni propaganda..
Az na to, ze to nie som ja, ale moj otec
Problem je v tom ze skoncia skolu a nic nevedia. Ked vidim aky k nam vzdelany informatici chodia s VS tak sa len smejem. Nevedia absolutne nic pokial sa tomu nevenuju doma ako konicek. Jedine co ich dostane na pohovor je ze studovali Technicku univerzitu stale lepsie ako dratom do oka 😉. Idu robit 1st line support a vsetko ich musis ucit od zakladnych komandov to je 95% tych 5% su samouci
Nedostataok ludi je, ale len elitnych (nikoho nezaujima diplom, ale len realne schopnposti absolventa)vid, napr,http://www.joineset.sk/number_transfer.html... z oblastiAntivirus Market Analysis: December 2012 http://www.opswat.com/about/media/reports/antiv... ... Sídla „Našich firiem“ESET, spol. s r.o., Aupark Tower, Einsteinova 24,851 01 BratislavaAVG Technologies CZ(býv. Grisoft), s.r.o., Lidická 31,602 00 BrnoAVAST Software a.s(bývalý Alwill Software),Trianon Office Building, Budějovická 1518/13a,140 00, Praha 4Antivirus Market Analysis: July 2012 http://www.opswat.com/about/media/reports/antiv... ... odtial:Štáty/podielyCZE+SVK: 38,7%USA(MS,Symantec,McAfee): 28,4%GER(Avira): 9,6%RUS(Kaspersky): 6,7%ESP(Panda): 2,9%UK/GB(TrendMicro):2,8%Zvyšok sveta: 11,1%1 in 6 Windows PCs Have Zero Antivirus 31.5.2012http://www.tomshardware.com/news/M,15826.htm... Momentálně se na světě používají necelé dvě miliardy počítačů 16.01.13 (5/6 = 1,67 mld. PC) http://computerworld.cz/analyzy-a-studie/vzestup-... ... Trh Antivirusových SW bez Microsoftu pre SVK+CZE 2012-Júl: 44,585%, December: 44,591%Samozrejme, ze ide o elituhttp://www.eis.mdx.ac.uk/research/PhDArea/saeed/pa... ... Saed Dehnadi, Richard Bornat, London 2006between 30% and 60% of every university computer science department’s intake fail the first programming course.44% used the same model for all, or almost all, of the questions. We call this the consistent group.39% used different models for different questions. We call this the the inconsistent group.The remaining 18% refused to answer all or almost all of the questions. We call this the blank group.Remarkably, it is the consistent group, and almost exclusively the consistent group, that is successful.Nov 27th 2007, INTEL RECKONS barely one per cent of software programmers are prepared to face the challenge of parallel programming, which the hardware giant (unsurprisingly) reckons is the future of development. http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1026585/pro... ... Systémové programovanie 5% paralelných programátorov. 0,022%(5% z 1% zo 44%) študentov IT na sveteProgramovanie utilít (sem patri aj antivírusový softvér, kde¨CSFR¨ dominuje svetu)Problem je, ze studenti chcu byt sedym priemerom a nie elitouhttp://www.elitnajednotka.sk/co-je-elitna-jednotka.html...
A mně zas připadá, že zrovna studium IT je čím dál tím populárnější, studuje to kdekdo včetně spousty holek - což dřív nebývalo.
Nikoho nebaví upravit jeden formulář a napsat kolem toho deset stran dokumentace.Dnes se neprogramuje, dnes se papíruje.Ano, dokumentace musí být, ale procesy kolem toho pro programátory nejsou optimální. A velké zakázky mají jen velké firmy.Kromě toho - programuje se čím dál méně, většinou je to zaplátovaní současných programů a systémů. Ano, je to blbě napsáno, ale přepisovat se to nebude, protože je to tak zdokumentováno a nějak to funguje.
Měli bychom si vzít příklad z Cimrmana. Ve školách povinně zavést separaci průtokových poznatků.Jelikož učiva je tolik, že z toho má každej guláš a ve výsledku si nic nepamatuje. Takhle by si musel pamatovat aspoň 1/10 učiva. A hned by se zvedla odbornost našich absolventů... 🙂Problém asi je, že (některým) mladým se nechce hned dělat, tak si dál prodlužují bezstarostné mládí studiem. A co jinýho, než humanitní školy. Sice se tam musí taky šprtat, ale přemýšlet už tolik ne. A lidé obecně jsou líní nejen na práci, ale i na přemýšlení.No a co se týče firem, tak dokud bude hlavním kritériem sociální dovednost (patolízalství), tak to vidím bledě.
Na humanitním oboru, když u zkoušky řekneš ptákovinu, tak tě zkoušející pochválí, že jde o velmi zajímavý a podnětný názor. Teda pokud je to názor levicový, protiamerický a protiizraelský.
Pokud chce EU napravit nedostatek IT odborníků, pak by se možná měla inspirovat nějakým podobným zákonným opatřením z historie. Co kdyby měli třeba IT odborníci v EU uzákoněno právo (či dokonce povinnost) první noci, aby se tak nějak postupně namnožili? 😉 😀
No já nevím. Opravdoví IT odborníci jsou takoví.... zvláštní. Aby věděli, co mají dělat.
Popravdě tady píšou ptákoviny... Lidi jsou a dokonce i chytřejší než někteří pracují v IT TOP firmách.Problém je v tom, že firmy nezajimá, že nemáte titul. Prostě ho musíte mít aby jste byli zaměstnanci.Když zajdu do firmy tak mě vyhodí a nezajímá je, že jím dokážu nascriptovat všechno od A do Z ..
když to při písemné komunikaci zabiješ patvarem "aby jste", tak se moc nediv. 😉
Pán je detailista ... jedna věc je komunikace s firmou , druhá věc psát na chat/forum a podobně..
Možná že je detailista, ale má pravdu. Je jedno, kde se to naučíte, ale jak si jednou přivyknete na jednu formu projevu, automaticky se to promítá do vašeho jednání i v jiné skupině. Nikdo se není schopný kontrolovat pořád. Tady v ČR jsou na personálním většinou rodinní příslušnící výše postaveného jedince a taky to tak vypadá, ale když se dostanete do rukou odborníka, tak ten je schopný vás odhadnout i podle toho, jak vejdete do dveří. Ne nadarmo je na to celý vědní obor. 😀Jednou jsem měl možnost pozorovat v akci rádoby personální agenturu, co jsou jí plný noviny. Po patnácti minutách bych tomu "odborníkovi" šlápl do úsměvu, natož aby byl někomu schpný najít práci. Fakt nechápu, kde berou peníze na financování, protože kažná hajzlbába z nádraží toho ví o lidech víc jak tihle. :-/
Víte, já ale znám spoustu velmi schopných techniků a inženýrů, ovšem pravopis a gramatika jim moc neříká. Není pro ně důležitá. A pro zaměstnavatele, který má zájem o dobrého technika, by to nemělo být důležité také.
No bohužel je to tak, titul dneska musejí mít pomalu i slečny na firemní recepci.Plzeňská práva a různé pochybné soukromé "univerzity" jen reagovaly na poptávku.
Absolutne nesuhlasim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja som cisty priklad toho ze to neni pravda. VS tak potrebujes mimo IT nie v ITMam 30rokov a minuli rok som sa rozhodol ze zmenim uplne smer svojej keriery. Nikdy som predtym v IT nepracoval. Minuli rok som si poslal zivotopis do jednej nadnarodnej firmy kde ma pozvali na pohovor a bez problemu som sa tam dokazal predat a isto lepsie nez nejaky studenti.A co som zistil pocas mojho posobenia? Peceny studenti nevedia nic pokial nevenuju cas samostudiu. V IT na skole nezalezi dolezite su vase vedomosti. Tam sa to neda oklamat bud viete problem fixnut alebo ste v .... .Staci sa dostat na pohovor takze odporucam poriadny zivotopis ak clovek vie, neverim ze ho nezoberu. Samozrejme pokial tam ma niekdo nejaku technicku univerzitu tak ma vacsiu sancu na pohovor ale to je vsetko.A v prvom rade treba skusit velke mesto ako Praha Brno Bratislava tam su sance najvacsie ja som s maleho mesta a tam je to bez sance. Samozrejme dolezita je aj pozicia a oblast niekde je vacsia konkurencia niekde mensia.Plakat dokaze kazdy skusit malokto.
Takže jste se toho v IT za rok naučil tolik, že vás vzali do velké společnosti?Můžete upřesnit obor? A tip co dát do životopisu by se taky hodil. 😉
Jak mi kdysi pravil jeden pan ředitel v jedné 'vývojářské' firmě v Brně: "skriptování není programování" (že jsem před tím roky programoval ve Fortranu, C a C++ ho nezajímalo). Ale jsou (nejen) IT firmy, které berou lidi bez ohledu tituly či jiné předsudky - zajímá je pouze to podstatné: znalosti a schopnosti. Např. jistá velká nadnárodní IT firma v Brně nabírá pracovníky opravdu bez ohledu na tituly či jiné předsudky, stačí mít ty správné znalosti a schopnosti. Tzn. komunikační angličtinu, schopnost komunikovat v týmu, udělat psychotesty a pak hlavně testy na odborné IT znalosti. Kdysi tam bylo na jednom pohovoru 11 čerstvých inženýrů z VŠ a jeden SŠ s praxí. Z těch 11 VŠ byli použitelní celkem 3 na 1. úroveň supportu a s nimi uspěl také SŠ (tedy bez titulu), který jako jediný z uchazečů vyplnil všechny základní odborné testy (Windows, Linux, Network, Database a Groupware), takže by mohl jít ihned na 2. úroveň. Ostatní VŠ tenkrát neuspěli. Je vlastně úžasné, co všechno takové firmy dokáží za 1 den otestovat a jak efektivně to dělají.
No ja to vidim asi tak------radeji si vezmu kluka bez skoly co tomu rozumi a umi nez radoby odbornika z CVUT. nastesti ja sam jsem ten prvni pripad :) diky tomu mam dobrou a dobre placenou praci. :)
Tak to si můžeš zatleskat.Kéž bych jednou mohl říct to stejný, co ty...
Vždyť se dnes studuje převážně IT. Že by byli potřeba pouze IT odborníci?
Mno ja nevim, jestli tyto iniciativy necemu pomuzou, pracuju uz delsi dobu v IT v zahranici a kdyz srovnam kvalitu mladych programatoru, mam pocit, ze to, co produkuje vetsina ceskych vysokych IT skol ma pramalou uroven. Na jednu strane je hezke, ze ceske vysoke IT skoly chrli tisice "IT" vzdelanych mladych lidi, ale na druhou stranu co s tim, kdyz tito lide jsou do praxe neskutecne spatne pripraveni a kolikrat se divim, jak vysoke mzdove castky by tito lide radi brali v porovnani s jejich zkusenostmi.Problem ceskych vysokych IT skole je ten, ze lidi bifluji tisice teoretickych vecich ale za 5 let je do praxe prakticky vubec nepripravi. Nejvic na to dojedou ti, co se jen vezou na modni vlne "studuju IT", pri studiu nedelaji zadnou prax, ikdyby zadarmo, nevenuji se aspon castecne novym technologiim a po ziskani titulu Ing. neumi defakto nic a kazda firma musi investovat spoustu penez aby ten clovek byl vubec schopen zacit pracovat sam.Nejlepsi co clovek muze pro svou IT karieru udelat je umet aspon neco malo a poradne, odejit do zahranici a poradne rozsirit sve obzory i s jazykem, protoze kdyz srovnam jakym zpusobem (chaoticke vedeni procesu, zadne procesy) funguji vetsi a velke IT firmy v CR a smerem na zapad, je to opravdu velky rozdil. Clovek, ktery v IT zaostane bude za chvili uplne bez trzni hodnoty jelikoz skoly budou chrlit tisice a tisice "vzdelanych IT s titulem ing. ci bc.", mezi kterymi samozrejme budou svetle vyjimky, ale prevazovat bude prumer ci podprumer a nakonec se take klidne muze stat ze se tento IT segment (i s platy, ktere padnou) trh uplne zhrouti a kdo nebude umet neco extra a nebude vynikat, bude na tom jako absolvent filozoficke univerzity ci ekonomicke univerzity oboro "ekonomicke vesteni z koule a prognostika na 15 let dopredu"Na druhou stranu si vzpominam na casto nesmyslne pozadavky firem "kodici" eshopy, b2b systemy, CRM systemy atd, ktere plati v dnesni dobe smesnych 50Kc na hodinu a po 2 letech 80Kc, to uznavam ze nenamotivuje v dnesni dobe asi zadneho IT studenta.
Nechápu ty mínusy. Myslím, žes to docela vystih. Že by tu bylo tolik potrefených hus?
Asi jsem to s tou vystiznou poznamkou prehnal... 🙁
To nekdo naklikal scriptem, Zive to nema nijak osetreno.
darebaci 🙂
Evropa nic nevyřeší. Zvláště ne v České republice. Dokud budou na pracovním trhu rozhodující osobní vztahy, nic se nezmění.
Problém v IT je ten, že když se toho chytne hňup, tak to prostě fungovat nebude. V lékařství, bance či u soudu se v takovém případě nic neděje, tam to funguje nějak dál 😀B-]
Hmm... spatny lekar nekomu ublizi, spatny soudce pusti na svobodu lumpa, spatny banker vyhodi penize obyc lidi kominem. Ale jede se dal, ze?
Přesně tak, jede se dál. Špatný IT šáhne na PC či nějakou komponentu a už to nejede 😁
samozrejme. ty snad poznas dobreho sudcu, dobreho lekara, dobreho bankara? vsetko su to uplatni tupci ktorym na ludoch nezalezi. cest vynimkam.
No - ano.
Já to tedy vidím obráceně. Špatně napsané (nebo už navržené) kusy softwaru, které ale přežívají a špatný vývojář je na teplém místečku dál záplatuje, protože to je pro firmu nejméně špatné řešení. Občas si říkám, jak by vypadala analogie v lékařství a jiných oborech.
Nějaké příklady se najdou. Představte si, co může napáchat takový nějaký typ, jako byl doktor Cvach ze seriálu Nemocnice na kraji města coby lékař a později odborný asistent na VŠ nebo třeba doktorka 'Vendulka utěšitelka' na pomyslném Ministerstvu zdravotnictví ve filmu "Jak básníci neztrácejí naději". Co když jim podobní 'IT odborníci' navrhovali třeba nový Registr vozidel či nový systém výplaty soc. dávek pro úřady práce?
Problém jaksi je, že tohle je i v jiných oborech.Špatný lékař ničí lidem životy, ale vedení nemocnice ho nevyhodí, protože jiný není. Špatný architekt vymyslí neobyvatelnou budovu. Špatný technik navrhne pitomý a drahý technologický proces. Špatný soudce soudí nesmyslně a už jen ze setrvačnosti. Špatný politik prosazuje naprostou nefunkční kravinu...Tak to prostě je. Vy jen vidíte do IT a tak si myslíte, že je to jen v IT. Jenže lidi jsou všude stejný.
Hmmm... a to jsou prosím kteří? IT dělníků je všude jak mladejch myší. Programátor a grafik je pomalu každej, co si podal žádost o přijetí na VŠ a zvládne napsat malej skript, případně upravit pozadí v ukradený PS.On je trochu problém v definici. IT odborník není IT odborník. Ono něco o sobě tvrdit a něco umět jsou dvě docela rozdílné věci. Když občas vidím, co o sobě tvrdí, že IT rozumí, tak se mi chce brečet.
Tak to je možná zase něco úplně jiného. Nezapomeňme že i samo školení a pořádání kurzů v oblasti IT je poměrně lukrativní činnost-podívejte se na ceny třeba týdenních kurzů, ty jsou třeba kolem desíti tisíc.Takže trocha reklamy neuškodí...:)
Technické obory jsou těžké. Vystudovat VŠE, anebo práva zvládne i cvičená opice. Zvládnout ale CVUT to už v té hlavě musíte něco málo mít. Už jenom ta matika stačí k tomu, aby třetinu studentů vyrazili hned v prvním roce studií.
Pekny nesmysl...Vse,pokud to clovek chce skutecne pochopit a studovat je pomerne obtizne bez ohledu na to,zda je to ekonomika nebo prava..PS:pro jistotu dodavam, ze jsem vystudoval matematiku a pocitace na matfyzu..
co sa da na "lacno kup, draho predaj a ojeb na danach" nepochopit dostatocne?
Hm, sice jsem programator a ne ekonom, ale hadam, ze prave lidi co maji k ekonomice takovyhle vztah, pak vymysleji a podporuji ruzna opatreni k oziveni: subvence, regulace, dotace, solidarni poplatky, nekolikero danovych pasem, danove ulevy, investicni pobidky a dalsi podobne veci, aniz by dokazali byt jen vzdalene odhadnout, jaky to bude mit nakonec dopad. A nejhorsi je, ze VSE fakt i takovi dokazou vystudovat.
To je v pořádku. To že matfyzáci nejsou zcela spojeni s realitou není žádné tajemství 😉
Nemate pravdu. Kazda VS ma sva uskali a ruzne nadani/schopni studenti je mohou vnimat a zvladat odlisne. Kazda VS stoji usili, cas atp. Navic i na technickych VS se oteviraji 'pochybne' ekonomicke/managerske/it obory.Mimochodem spousta studentu na zakladni VS technicke matematice konci, protoze ji nevenovali dost casu/usili (kaslali na cviceni, nepocitali priklady, spolehali na nahodu/stesti).
presne to je ten problem. technicke odbory su tie najtazsie a pritom najhorsie platene (mimo IT).kym bude mat pravnik 100x vacsi prijem ako technik, bude spolocnost upadat dalej.
Rozhlédněte se pořádně.Právníků (a namagerů) je už dneska tolik, že jen těžko hledají místa v oboru a zdaleka už nejsou o tolik lépe placení než technici, oproti tomu jak to bylo před dvaceti lety.
Už dávno neplatí, že "VŠE je nejtěžší gympl v Praze" (pokud to vůbec kdy platilo). Na žádné z vámi uvedených škol se člověk nemůže flákat. Já bych třeba na práva nešel ani za nic. Mimochodem, proč mně připadá, že zrovna ČVUTisti mají pořád potřebu si mastit ego? ČVUT taky není zrovna nejtěžší škola v republice...
Porovnáváte neporovnatelné. Na VUT, CVUT berou v podstatě každého a čistku dělají až prvním ročníkem. Na Prává dělají čistku už přijímačkami, takže vezmou 1 z 10... Aneb jako by na technikách po prvním ročníku zbylo 20%, což se neděje...
Něco na tom je, přesto si zdaleka nemyslím, že by to bylo to samé. Myslíte si, že by v prváku na právech vyletěla třetina studentů jako na technice, kdyby jich brali stejný počet?
na jednu stranu je to špatně, protože s málem lidí v IT půjde vývoj počítačových systémů pomalu. Na druhou stranu ale zase budu mít lepší uplatnění a mzdu až dostuduju 😀
Jestli si fakt myslíš, že tě někdo přijme bez praxe ihned po škole, v oboru a dostaneš něco víc jak základní plat, tak tě čeká docela tvrdá realita. :-/
V IT? O VŠ absolventy i bez praxe se firmy jen perou a záklaní plat kolem 30 tisíc taky neni k zahození.
Jmenuj dvě.
ono taky záleží, na jakém stupni skončíš, jestli na bc ing nebo phd. A já chci vystudovat phd. Navíc jestli bude v evropě kolem milionu volných míst v IT znamená to, že mezi zaměstnavateli bude velká konkurence, takže základní plat pro vystudovaného člověka mi nějak nesedí.
Hm, s Ph.d. můžeš rovnou zůstat na škole za tabulkový plat (a případně se přisát k nějakým grantům). Naprostá většina IT firem nepotřebuje doktory, ale praktiky. Inženýrský titul v praxi ještě může něco znamenat, doktorský už je jen zbytečnost navíc a kolikrát spíše vyvolává pochybnost, zda jeho držitel je vůbec schopen se uplatnit mimo akademickou sféru.
No nevim, některé velké technologické firmy například berou do svých výzkumných týmů pouze doktory. Třeba v Microsoft research pracují prakticky jenom doktoři.
Také ti nechci kazit radost, ale nevěř iluzím, že s doktorským titulem si něčím pomůžeš - např. k lepšímu nástupnímu platu. Za tituly ti žádný zaměstnavatel platit nebude. Za reálné praktické znalosti ti naopak zaplatí každý, kdo o ně bude stát. Všichni hledají člověka s praxí, ne s titulem, protože zaučit nováčka ze školy trvá minimálně rok (a to ještě ubírám). Jako syrový produkt univerzity jsi pro firmu prakticky nepoužitelný, i kdybys měl před a za jménem 4 tituly. Ano, jako požadavek na určitá místa jsou samozřejmě i školy, ale když si tě firma vezme bez praxe, vždycky dostaneš ten základ a až se zaučíš, můžeš pomýšlet teprve na víc. Praxi ti žádná škola na světě nedá - to je prostě taková "nádstavba" nad školou, kterou si každý kdo chce být zaměstnán musí projít a teprve potom bude možná lépe ohodnocen.
jako zcela narovinu, já chci radši do výzkumu než na řadovou pozici (proto ten doktorát). Ale spíš by mě zajímalo, jestli praxí máš namysli absolvovanou pracovní pozici, nebo třeba různé certifikáty atd. U nás na škole totiž nabízí kurzy na získání certifikátů třeba na cisco nebo javu. Krom toho také máme poměrně dost nabídek na stáže nebo pracovní pozice během studia od různých firem, čili pokud někdo školou jenom neprochází, tak nějakou praxi získá. Otázka je, jestli je to ta praxe o které mluvíš.
Na řadové pozici ani nějaký slušnější plat nedostaneš. Pokud si myslíš, že se po škole dostaneš do výzkumu, tak záleží kde a do jakého výzkumu - všude musíš nejprve získat zkušenosti. Praxí mám na mysli samozřejmě absolvovanou pracovní pozici. Certifikáty a stáže bych ve vztahu k budoucímu zaměstnání vůbec neřešil. Práce při škole neexistuje - buď pracuješ, nebo studuješ. V obou případech totiž to, co je na té druhé koleji, neděláš pořádně. Když se po škole dostaneš někde do firmy, tak zjistíš, že aby ses v tom prostředí dokázal rozumně pohybovat, musíš se zaběhnout do konkrétních firemních procesů, které často - nejsou žádné. A to platí hlavně pro ČR. Kotrmelcům, které pak člověk musí dělat, aby vůbec byl schopen vykonávat svou práci, tomu se naučíš jedině po střetnutí s realitou. Když přijdeš do první práce, tak velmi brzy zjistíš, že vše co tě učili ve škole, je třeba urychleně zapomenout, protože takto se to dělat nedá a ani to nejde.Pokud chceš rozumně vydělávat a zabývat se skutečně něčím smysluplným, hlavně zapomeň na cokoli v ČR. Pominu-li typicky nesystémové přístupy ve všem a ke všemu, tak hlavně, nikdy se nebudeš cítit zaplacen. Jediná šance je nasměrovat se za hranice, pak ti jsou ale skoro k ničemu české školy. Já jsem se na to vysral úplně na všechno. Něž bych se někde podle někoho ohýbal, raději podnikám a svůj skvělý inženýrský titul, si mohu leda vyrazit na pozadí... nebo na fakturu 🙂 Jinak ať už budeš nakonec dělat cokoli, tak ti samozřejmě přeji úspěch.
budu přecijenom ještě pár let studovat, kdoví jaká situace potom bude, ale díky moc za zajímavé informace.
😀probud se!
Vaše srážka s realitou bude tvrdá... 😉
no zrovna IT (programovanie) je jeden z mala oborov kde sa uprednostnuje v plnej miere prax voci skole, cize ak pocas studia nerobis na nejakych projektoch, ktore budes moct uviest tak to budes mat dovolim si tvrdit tazsie ako si myslis 😉
To je výzva pro Michala Kolesu 😉 http://michalkolesa.funsite.cz/... Ten technické vzdělání má, počítače ho taky zajímají - tak by měl o tom uvažovat, jak své vědomosti zpeněžit a zužitkovat. Já mám taky středoškolské vzdělání, o počítače a elektroniku se zajímám od mládí a práce námezdního dělníka mě opravdu, ale opravdu neuspokojuje. Mám nejhorší kariérní postup z celé bývalé třídy, protože jsem byl vždy příliš slušný a poctivý a v životě jsem nevyužíval k postupu známosti, jako to dělá 99% lidí, proto jsem dnes v prd**** a tam, kde jsem :-/Ale nespoléhám jen na jeden směr, na jednu cestu, pracuji i na alternativních cestách. Vlastním kvalitní kytaru (na podobný typ hrál John Lennon), vlastním celkem kvalitní kombo, kvalitní stojan na mikrofon (bohužel na kvalitní kondenzátorový mikrofon jsem ještě nenašetřil), také vlastním kvalitní trsátka od Gibsona, ale postupně snad doma vybuduji malé Abbey Road Studio, abych produkoval stejně skvělé písně, jako je tato http://www.youtube.com/watch... B-]
Jojo, taky jsem ten neprůbojnej poctivej blbec bez známostí... A taky vlastním kytaru, multiefekt a kombo a hraju a zpívám v zábavový kapele, ale uživit se jen tím se nedá...
Díky za zastání
Například v oblasti sítí je celkem velký nadbytek uchazečů. Takže žádné iluze prosím.
Přesně tak, poptávka je jen po programátorech, eventuelně ještě graficích. Po IT technicích (čili údržbářích a opravářích) žádná, takže furt nemůžu najít práci ve svým oboru (byl jsem dřív klasickej správce sítě, tedy ten údržbář techniky ve fabrice). Programátor jsem nebyl a nikdy nebudu, výtvarník taky nejsem (v tvůrčí oblasti jsem jen muzikant a zpěvák), navíc jsem úplně blbej na cizí jazyky, takže žádnej neumím a umět nebudu (neslyším je a nemluvím jima).A když se u nás v regionu objevila pozice technika kopírek a tiskáren, tak se tam prej přihlásilo 90 lidí a na pohovor si pozvali 4 (to mi napsali do mailu, no aspoň odpověděli, 49 z 50 jinak mlčí).
To záleží na tom, co máte za životopis. Já například, když dostávám ještě teď oznámení z jobs.cz a pomalu každý týden je tam nabídka správce serveru apod. Samozřejmě "IT techniků", kteří umí nakonfigurovat síť a nainstalovat windows jsou mraky.... Opravdových odborníků minimum. Pravda, že se hledají hlavně developeři, ale prostě holt kdo nejde s dobou, tak asi těžko může myslet na světlé zítřky. To, co stačilo před 10-ti lety dneska stačit nemůže.
A těmi uchazeči máš na mysli ty síťové patlaly, co jsou schopní na router připíchnout switch, zapnout DHCP a propojit kabelama? A zbytek pracovní doby stahují porno.A nebo někoho schopnějšího kdo umí nastavit routování mezi různými sítěmi, IPSEC VPN tunel do další pobočky firmy, VLANy, Radius server, IPS, atd...
Mám na mysli to co jsem napsal.
A mohl bys to upřesnit?
Co to je IPS ?
IPS je zkratka pro Intrusion prevention systems - viz např. http://en.wikipedia.org/wiki/Intrusion_prevention... ...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.