Akademičtí teplouši zase září. Teplobuzny z čvut a podobných sociálně inženýrských institutů. Aneb šit lejna sociální opět kopírují nápady druhých a málokdy přijdou s vlastním nápadem. Proč kopírují jak opice nápady spacex?Proč prostě peníze neinvestují do něčeho co nemá spacex?Kripl šiti z ESA. Fakt je to ostuda a síla. A to si vemte, že spacex zaměstnává odpad, který nemá na práci v NASA. Tak si doplňte jaká je reálná kvalita evropských akademických buzerantů.Je to elita EU vs odpad USA.Čeští akademici jsou kripli, to z té rovnice vychází.
Teď můžete ještě ze svého účtu pane Melechin 😀
Nejsem Melechin. Rozčiluji se nad naprostým diletanstvím, ve kterým se utápí české technické obory. Nejsem si jistý, že by se stav nějak zlepšoval. Pokud vezmete v úvahu, že roste tech průmysl celosvětově, tak ČR je kvalitativně na stejné úrovni jako před 20 lety. A tohle to co kopíruje nápady druhých má být garantem jakosti vzdělání? To je snad špatný vtip. Není tajemstvím, že ESA je plná akademiků a je jim to houby platné.Je to děs.Zkuste mi sdělit alespoň jeden racionální důvod, proč EU musí mít vlastní satelitní internet. Jsou to magoři nebo jsou jen přehřátí sociální láskou? Vždyť je to úplně to samé jako pokrytí signálu na území ČR mezi O2 a T-mobile. Je běžné, že si mnohé společnosti dnes pronajmou cizí vysílače a používají je. Stačilo by ze strany ESA na úrovni EU iniciovat byrokraty, aby zavedly další standard jako je tomu u IEEE a vyjednat nějakou dohodu s US o mezinárodním užívání vesmírných internetových vysílačů. Vyjde to podstatně levněji a alespoň ti akademičtí byrokraté udělají projednou něco užitečného. Pokoušet si měřit síly s US může jenom pitomec.
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 12. 2022 20:40
ESA dělá to, co dostala za úkol od politiků. Do kopírování Muska ji tlačí Makron. Situace v soukromém průmyslu je úplně jiná, ale v Česku je hlavní problém s tím, že chybí lidi. Inženýry přebírají jiná odvětví než tradiční průmysl.
Ale houby Makron. Makron je bankéř, ten tomu nerozumí, nevidí do technických oborů. Povinností ESA je vysvětlit politikům jak se věci mají. Takže ESA si přijde s vlastní technologií jinou od Starlink a Amazon a kde jsou standardy? To jsou ty akademické mozky úplné vypité? S lidmi je to těžké. Jak vám říkám, EU se utápí v byrokratické šikaně. Schopní lidé odcházejí do US. Naopak LINUX pochází z EU a dále by se dalo takto jmenovat nemalé množství technologií. Kde však našel Linus zázemí k vývoji linuxu? Až v US. Taková je realita. A coz toho má Evropa? Hovno.Chybí tu zázemí pro technické obory. Je to tu samý bolševik, maminka s dětmi, vozíčkář, bezdomovec, úředník a jiný sociální případ, kteří žebrají o peníze. Byrokraté peníze kradou z technických oborů, proto tu je omezená technická infrastruktura. A sociální inženýři nejsou tolik produktivní.
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 12. 2022 20:47
To ze US vysavac celej svet schopnych lidi je fakt na kterej tupa evropa opravdu odpovedet neumi Jen kolem sebe mam par lidi co tam byli draftovani za podminek o kterym SE tady muze lidem zdat. Je to tady opravdu prozrane socikem a je to com Dal horsi. Kosmickemu programu nerozumim tak nevim.
Trollové se nekrmí, prosím.
Pardon
Ale prosimtě, tohle není troll, tohle je trollice- takovou mírou hysterie nemůže trpět žádný chlap 😁))))))
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2022 13:45
Neblábol.
To je mi ale podivné místo. Většinou se startuje co nejblíže rovníku, aby se zde využilo otáčení země kolem osy ke zmenšení energetické náročnosti letu na orbitu. Pokud to tedy nebude nakonec nějaký vojenský program, kde pak satelity startují spíše na polární dráhy...
Nemusí jít jen o vojenské programy, polární a sun synchronní dráha mají dost široké komerční i vědecké využití. Ale pořád si nemyslím, že se to vyplatí. Kosmodrom v Kourou je o proti názoru pisálků určitě dostupnější než Esrange hluboko ve Švédských lesích za polárním kruhem.
Měnit inklinaci orbity je extrémně drahý manévr. Dnes se i většina polárních satelitů vypouští z velkých kosmodromů v nižší zeměpisné šířce, a v tom případě je z rotace Země parazitická složka pohybu, jejíž vyrovnání stojí velké množství paliva.Na polární dráhy, nebo obecně dráhy s velkou inklinací, se sem tam satelity vypouští. Pokud existuje ta možnost, je dobré mít k dispozici i kosmodrom ve vysoké zeměpisné šířce.
V tomto případě ale neměníte inklinaci orbity. Rovnou pošlete raketu na 90 stupňů (pokud teda můžete, řada kosmodromů jako na Floridě to neumožní, protože by raketa startovala nad obydlené oblasti, ale z Kourou není problém). Takže toho paliva na víc zase tolik nespotřebujete.Horší je to naopak, pokud máte výše položený kosmodrom a chcete na nižší inklinaci. Pak musíte měnit inklinaci a spálíte šílená množství paliva vlastně úplně zbytečně.
Názor byl 1× upraven, naposled 28. 12. 2022 00:16
Tak jako tak se severne umisteny kosmodrom hodi.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.