Everex byl první - a co dělá dnes?

Everex FreeStyle vylepšuje významně programové vybavení a jeho distributor Kobe přidává také vlastní know how.
Začalo to asi před půl rokem. Zatímco doposud byly kolem dokola omílány pouze Palm produkty od 3Com, najednou se objevila krabička se stejnými rozměry, ale uvnitř byla - světe div se - opravdová Windows. Objevil se Everex Freestyle.

I dostala se mi do ruky prostřední z jeho tří verzí, a jak si můžete přečíst z její recenze, nebyl jsem nespokojen. Everex Freestyle důkladně využívá možností, které mu Windows CE nabízely a se svou cenou blížící se ke konkurenční řadě Pilotů rozhodně stál za úvahu.

Everex však nebojuje pouze s Piloty, ze dvou stran na něj útočí i jeho pokrevní sourozenci - Casio Cassiopeia E-10 (a E-11) a Philips Nino. Chudák distributor proto musí na plný výkon inovovat a inovovat (srdcem uživatele mu samozřejmě v této oblasti přeji co nejvíce práce). Dnes proto kromě samotného přístroje dostanete na cédéčku sadu programů, ve které mne velice zaujal Quicken ExpensAble pro správu domácích financí. Tento program jsem sice ještě netestoval, ale jistě správně předpokládám, že si dokáže vyměňovat data se svým větším kolegou Quicken Expense na PC. Kdyby někdo znal podobný program pro spolupráci Palm III s Microsoft Money, nechť se mi rozhodně ozve.

Z českých luhů a hájů
Český distributor - společnost KOBE - pracuje na vývoji plnohodnotného tabulkového kalkulátoru kompatibilního s MS Excelem, na produktu, který mezi programy pro palm-size PC zatím hrozně chybí. Tabulkový procesor e sice plánován do další verze Windows CE, ale protože upgrade z verze stávající není vůbec jednoduchý, bude tento produkt jistě velmi hlasitě přivítán. Abych byl korektní - firma Surerange Software už něco podobného představila, ale tento kalkulátor umožňuje jen jednoduché výpočty a navíc není s Excelem kompatibilní.

Čeští programátoři nezahálejí a na světě je také anglicko-český a česko-anglický slovník pro Windows CE. Dvacet tisíc slov sice není nejvíce, ale rozhodně je to lepší než nic. Za výhodnou cenu dostanete se slovníkem i piškvorky (pro Windows CE, samozřejmě).Inovace se dotkla také české lokalizace (Sunnysoft). Již není nutné ručně při synchronizaci s PC převádět různá kódování, převod dat mezi PDA a počítačem je automatický, proběhne hned po propojení kabelem.Everex sice ve svém nejlepším modelu (Manager) obsahuje standardně i faxmodem, o komunikaci po telefonní síti nejsou ochuzeni ani majitelé levnějších verzí - stačí, když si pořídí vhodnou redukci a svého Everexka si mohou s libovolným externím faxmodemem propojit přímo.V současné době se připravuje komunikace prostřednictvím GSM telefonů a to buď přes kabel (telefony Nokia) nebo přes port IrDA (Ericssony). A tričko. A nová pouzdra. A kombinovaná tužka pro ovládání. A …

Váš názor Další článek: Senzace v počítačové grafice: bude Xerox kupovat Scitex?

Témata článku: Windows, Freestyle, Kobe, Nina, Casio, Cassiopeia, Pilot, EVE


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 81

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

** Na internetu jsou tisíce nezabezpečených chytrých domácností ** Podívali jsme se na jednu z britského Brightonu ** Útočník sestaví kompletní socioekonomický profil rodiny

Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání