Evans & Sutherland – vizualizace bez kompromisů

Evans & Sutherland, pojem ve špičkové grafice a vizualizacích, oznamuje své novinky poměrně sporadicky. Téměř pokaždé to ale stojí za to.
Evans & Sutherland, pojem ve špičkové grafice a vizualizacích, oznamuje své novinky poměrně sporadicky. Téměř pokaždé to ale stojí za to.

Jako novinku představil ES druhou verzi RAPIDsite, vizualizačního nástroje pro návrháře budov, stavební inženýry a krajinné architekty. RAPIDite pracuje s 3D „stavbami“ a „parcelami“, v nové verzi dokonce bez omezení jejich velikosti a s možností použití terénních textur ve vysokém rozlišení.

Pokud vás zajímá kompletní výčet vlastností nebo novinek, doporučuju se podívat přímo na firemní web RAPIDSitu. Výsledným produktem RAPIDSitu je interaktivní trojrozměrná vizualizace, respektive model návrhářem vytvořené scény, takže případní investoři mohou relativně přesně vidět, do čeho mají investovat.

Jako zdrojová data lze použít poměrně širokou škálu vstupních údajů. Od GIS dat přes digitální fotografie až po CAD výkresy navrhovaných objektů. Výsledkem je vizualizace určená k prohlížení na běžných kancelářských počítačích bez požadavku na speciální vybavení. Uživatelé mohou navíc počítačem vytvořenou scénu nejen projít, projet, ale dokonce i proletět. Projekt lze prohlížet z libovolné pozice.

Podobných systémů existuje několik, žádný ale neumí nabídnou takovou míru detailů a interaktivity, jako právě uváděný RAPIDSite.

Diskuze (1) Další článek: Athlony s externím taktem 266 MHz oficiálně uvedeny

Témata článku: , , , , , , ,