Evangelizace e-businessu pokračuje

Allan Russell ze SAS Institute přijel prezentovat svoje nejnovější produkty pro e-intelligence, měli jsme proto příležitost mu položit několik dalších otázek.
Allan Russell ze SAS Institute přijel prezentovat svoje nejnovější produkty pro e-intelligence, a sice e-Discovery pro zjištění pravděpodobnosti cílené odezvy na reklamní marketingové aktivity v reálném čase, a IT Service Vision pro řízení výkonu infrastruktury e-businessu. Měli jsme proto příležitost mu položit několik dalších otázek.

Živě: Jak se nyní hodláte odlišovat od ostatních firem, které nabízejí řešení pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a podnikovou inteligenci a skladiště dat (BI a BW)? Třeba Oracle má také řešení pro CRM a SAP zase BI/BW.

Allan Russell: SAS Institute se ve svojí nabídce liší jak od Oracle, tak od SAPu, stejně jako od ostatních firem. SAS Institute nenabízí operační CRM, jako např. Oracle, nýbrž analytický CRM. S našimi analytickými nástroji proto jejich uživatelé mohou navíc vyhodnotit, koho a jak zasáhla třeba marketingová kampaň apod.

Uživatelé ERP-systémů, které jsou komplexní, typicky SAP R/3, zase nikdy přesně neví, co je v jejich datech obsaženo, jaké informace se za nimi skrývají, nevyznají se v nich. SAS Institute jim proto poskytuje nástroje pro flexibilní čtení informací z jejich dat. Takové nástroje mohou využít například pojišťovny a banky. Potřebují mít ke svým datům komplexní přístup, včetně historických dat ze starších platforem, a integrovat je z různých zdrojů.

Živě: Kdy si myslíte, že se e-commerce a e-business stane profitabilní záležitostí?

Allan Russell: Myslím, že profitabilitu e-businessu s sebou přinese B2B, a sice až podniky začnou elektronickou cestou nakupovat jak suroviny pro svoje hlavní výrobní procesy, tak základní prostředky. V současné době nikdo přesně neví, jak, co, a kde účelně nakupovat. Zvláště když například dojde ke sloučení firem, pak dochází k největším zmatkům, typicky v nákupních odděleních.

Co se týče nákupu a prodeje informací nebo služeb, i v těchto oblastech také musíte vědět, kdo je váš zákazník. I pro tuto oblast se hodí naše produkty.

Živě: SAS Institute zveřejnil svoje finanční výsledky, i když nemusel, protože je soukromou firmou. Co jej k tomu vedlo?

Allan Russell: SAS Institute poprvé v historii dosáhl příjmů přes miliardu dolarů. To je přece důvod, abychom se pochlubili.

Živě: Děkujeme za rozhovor.

Diskuze (1) Další článek: Detailní přehled o hardwaru

Témata článku: Discovery, Analytická firma, Historická data, Reklamní platforma, Podnikové cílení, Eva, Bus, Historické datum


Určitě si přečtěte

Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 41

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5