EuroTel: novinek až nad hlavu

EuroTel jde do kódu 606, chystá nové programy, nové doťáky, nové...
Společnost EuroTel uspořádala tiskovou konferenci, na níž se představilo jednak její nejvyšší vedení, jednak tato firma prezentovala ocenění, kterého se dostalo jednomu z jejích produktů.

Pan MacDonald, ředitel provozní divize společnosti EuroTel, představil Eda Kingmana, který se stal nejvyšším představitelem EuroTel. Ed Kingman vystudoval ve Spojených státech dvě univerzity a před nástupem do EuroTelu pracoval na podobných postech v jiných zemích, např. v Mexiku.

EuroTel jde do kódu 606
Firma EuroTel měla ke konci října již 525 tisíc zákazníků a kvůli vysokému nárůstu počtu uživatelů bude zavádět od počátku roku 1999 nový kód 0606.

Za prvních 9 měsíců letošního roku měla společnost EuroTel výnosy 10,5 miliardy Kč, což je nárůst o 40 % oproti stejnému období loňského roku. Zároveň předpokládá, že se jí letos podaří dosáhnout výnosu 13 miliard Kč. Zisk EuroTel investuje především do zlepšování infrastruktury. K tomu má EuroTel přístup k úvěrovým zdrojům v celkové výši 400 milionů dolarů.

Mohutný záběr a obavy
Předpokládá se, že mobilní telefon bude mít do konce letošního roku 10 % populace. Co se týče internetové telefonie, EuroTel zatím tuto možnost pouze zvažuje. V každém případě je toto sdělení reakcí na aktivity společnosti Radiomobil, která provozuje síť Paegas. Radiomobilu byly sice telefonní přenosy přes Internet zatrženy, budoucnost jim však rozhodně patří, a Radiomobil to již má vyzkoušené v praxi.

Tři produkty, jeden s oceněním
EuroTel dnes má celkem tři produkty -- Standard GSM, Tip (stará analogová síť NMT) a sady Go. Program Tip Top se stal na základě ocenění od novinářů produktem roku 1998. Eurotel má celkem dvě sady Go, jednu s telefonem Alcatel, druhou s telefonem Nokia 3110, a od 16. listopadu má přijít Go Hit s telefonem Siemens S10D, který je velmi tenký a váží pouhých 165 gramů.

Go Ježíšku Go
Pod tímto heslem hodlá EuroTel presentovat svoji vánoční kampaň, která je zaměřena na běžné zákazníky.

Letošní zvláštní nabídka dotovaných telefonů firmy EuroTel představuje telefon Bosch COM 607, který se má objevit ve vánoční nabídce za 1 korunu, pak je to maličký telefon Ericsson flip-flop (sklapovací), a tzv. Energy Pack, který obsahuje telefon Philips Diga, stolní nabíječku, 900mAh akumulátor a fotoaparát Philips.

EuroTel rovněž zamýšlí dodávat telefon Ericsson 888, který je schopen pracovat obou pásmech GSM, tj. v pásmu 900 MHz i v pásmu 1 800 MHz.

Od 1. listopadu se ceny telefonů EuroTel uvádějí s DPH. To znamená, že daň je již zahrnuta do ceny telefonu -- ceny dotovaných telefonů od EuroTelu se tedy snížily o oněch 22 %.

Tři nové služby
To však není vše -- firma EuroTel představila celkem tři nové služby pro firemní klientelu.

EuroTel CONEX bude umožňovat přímé propojení pobočkové ústředny s ústřednou EuroTelu. Tím se omezí počet mezičlánků na trase, což bude mít příznivý vliv na kvalitu přenosu, zároveň klient obchází běžnou telefonní síť a dostává speciální tarify, a proto může ušetřit až 70 %.

GSM LIMIT je službou pro telefonování v uzavřené skupině, takže podniky budou moci lépe kontrolovat náklady na mobilní telefonování svých zaměstnanců. Omezení se týká hovorů, datových a faxových přenosů, netýká se krátkých textových zpráv SMS.Tarify služby EuroTel GSM LIMIT jsou dvojí -- pro příchozí a odchozí hovory, ještě se dělí na hovory ve špičce a mimo špičku, a to od 2,50 Kč do 5 Kč za minutu.

Služba EuroTel PROMPT umožňuje používat zkrácenou volbu, která je předem dohodnuta s provozovatelem služby. Číslovací plán si přitom zákazník provádí sám, EuroTel provede převodní tabulku. Tuto službu je vhodné propojit se službou GSM LIMIT.

Váš názor Další článek: Nové rychlé harddisky od IBM

Témata článku: Internet, Eurotel, Nové Mexiko, Staré mobilní telefony, Bosch, Nová nabíječka, Nejvyšší zisk, Ericsson, Běžný zákazník, Go, Telefon, Běžný hovor, Flip, Flop, Mobilní nabíječka, Stará Nokia

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost