Eurotel nabízí internet za paušál: tisícovku za měsíc

Ve chvíli, kdy Český Telecom nabízí ADSL jen v některých místech a o paušálu za dial-up přístup na internet nechce ani slyšet, přichází Eurotel s nabídkou programu Data Nonstop, který umožní za pevný poplatek nepřetržitě využívat mobilní přístup na internet a WAP přes GPRS.
Eurotel nabízí internet za paušál: tisícovku za měsíc
Od prvního dubna nabídne společnost Eurotel nový doplňkový tarifní program s názvem DATA Nonstop. Tato služba umožňuje neomezený přístup k wapu a internetu prostřednictvím technologie GPRS za měsíční poplatek 1000 Kč bez DPH (1050 s DPH). Za současné situace na telekomunikačním trhu se může aktivace programu DATA Nonstop stát nejvýhodnějším způsobem připojení k internetu.

Kolik doopravdy stojí?

Data Nonstop si mohou aktivovat všichni zákazníci společnosti Eurotel se standardním hlasovým tarifem, není tak dostupný uživatelům služby Go nebo individuálních tarifů, přičemž nejlevnější tarif Eurotel Relax stojí měsíčně 195 Kč (204,75 s DPH). Pro využití této služby pro připojení osobního počítače na internet je nutné pořídit ještě mobilní telefon podporující GPRS a připojení k osobnímu počítači.

Cena telefonu, který zvládne fungovat jako GPRS modem se pohybuje kolem 6000 Kč. Noví zákazníci zaplatí ještě aktivační poplatek, který činí u nedotovaných telefonů 95 korun. Když srovnáme cenu s nabídkami ADSL, vychází DATA Nonstop poměrně výhodně. Jednorázová investice do nového telefonu je srovnatelná s placením pronájmu ADSL modemu a instalačním poplatkem za zavedení služby, měsíční poplatky jsou nižší.

GPRS místo ADSL

I když se to může zdát divné, GPRS může za určitých podmínek ADSL uspokojivě nahradit. Nejlevnější a nejvíce žádaná varianta připojení přes ADSL nabízí rychlost 192 kbps, GPRS při konfiguraci 4+1 timesloty a kódovacím schématu nabídne teoreticky 85,6 kbps, mnohem rozšířenější kódování CS2 zvládá ale pouze 53,6 kbps, což odpovídá spíše dial-upu.

Vysoká rychlost však není pro mnoho uživatelů tím nejdůležitější. Mnohem větší význam pro ně má neustálý přístup a samozřejmě cena. Charakteristika připojení přes GPRS umožňuje využívat v podstatě všechny internetové služby včetně streamovaného vysílání rozhlasových stanic nebo sdílení souborů přes peer2peer systémy, i když stahování rozsáhlých souborů si vyžádá slušnou dávku trpělivosti, ale bez starostí o výši telefonního účtu.

Navíc můžete datovat zcela kdekoli. Nejste odkázáni na telefonní přípojku, ale klidně se můžete připojit k internetu i třeba v kempu na dovolené. Dial-up či ADSL je svázané s pevným telefonem a když odcestujete pryč, jeho kapacitu těžko využijete. S GPRS vás to trápit nebude, své připojení si prostě vezmete sebou.

Několik nevýhod

Jedinou oblastí, kde je nasazení GPRS problematické, jsou počítačové hry, které spíše než velkou přenosovou kapacitu vyžadují rychlou odezvu ze serveru a malou ztrátovost paketů. Takovou Ultimu Online si s malým rizikem zahrajete i přes GPRS, v Counter Strike či jiné akční hře byste ale působili spíše jako velice pomalu se pohybující cvičný terč. Dalším problémem je i výdrž baterie telefonu. Při propojení počítače a telefonu datovým kabelem totiž po vybití baterie následuje konec spojení a čekání na dobití. Využití infračerveného nebo bluetooth přenosu dat tento nedostatek řeší, ale znamená vyšší počáteční investici.

Co získá ET, co zákazníci

Eurotel od uvedení služby DATA Nonstop očekává výrazné zvýšení počtu uživatelů GPRS a zintenzivnění datového provozu ve své síti. Tento krok lze chápat také jako další způsob, jak připravit zákazníky na příchod třetí generace mobilních sítí. Při současných cenách za datové přenosy se pořízení doplňkového programu DATA Nonstop také vyplatí všem současným uživatelům GPRS od Eurotelu, kteří přenesou více než 26 MB dat za měsíc.

Ostatní získávají novou zajímavou možnost volby pro neomezené připojení k internetu. Aktivaci služby bude možné provést na prodejnách Eurotelu nebo na zákaznické lince.

Diskuze (107) Další článek: Internetové stránky televize Al-Džazíra hacknuty!

Témata článku: Internet, Měsíc, Eurotel, Relax, Counter, Paušál, ETA, Současné stahování, Bluetooth přenos, NAB, Výrazný nedostatek, Strike, Určitý nedostatek, Měsíční poplatek, Neomezený tarif, Nonstop, Nejvýhodnější kapacita, Malá hra, Kódovací schéma, Tisíc, Counter Strike, Využitá kapacita, Nejlevnější mobilní telefony, Rozsáhlý soubor


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 59

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji