Koronavirus | Bezpečnost | NÚKIB

Europol a NÚKIB varují, co během karantény nedělat doma na internetu

Europol a NÚKIB varují, co během karantény nedělat doma na internetu

Češi jsou už několik týdnů zavření doma se svými dětmi, začínají se nudit a kvůli zabedněným obchodům začali nakupovat na webu. Riziko nákazy koronavirem tedy sice pokleslo, raketově ale vzrostla pravděpodobnost nákazy nějakým tím malwarem.

Do stejné situace se nyní dostávají domácnosti po celém světě, a tak bezpečnostní orgány vydávají doporučení, jek se doma chovat. Americká NSA tak činí průběžně, evropský Europol a jeho kybernetická divize EC3 (European Cybercrime Centre) společně s tuzemským NÚKIB publikovaly základní brožuru.

Shrnuje jak elementární bezpečnostní poučky při elektronickém nakupování, tak při sdílení neověřených zpráv na webu, které mohou posilovat paniku. Nechybí ani sekce, jak se pokusit ochránit děti. Každý, kdo se těmito radami bude svědomitě řídit, zvyšuje své šance, že nedopadne jako několik velkých českých nemocnic nebo třeba OKD.

Diskuze (17) Další článek: Internet Archive otevřel obří knihovnu. Odporné, ozvali se majitelé práv

Témata článku: Koronavirus, Bezpečnost, Internet, Web, Česko, COVID-19, Karanténa, NSA, NÚKIB, VAR, DOM, Nákaza, Europol, Riziko nákazy, Ostravsko-karvinské doly, Dóm, NUKIB, Pravděpodobnost nákazy25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ratchet & Clank: Rift Apart hlásí hotovo, červnovému vydání už nic nebrání

Ratchet & Clank: Rift Apart hlásí hotovo, červnovému vydání už nic nebrání

Insomniac Games slaví gold status jejich nadcházející pecky Ratchet & Clank.

Michal Maliarov
Ratchet & Clank: Rift ApartAkční adventura