Schváleno. Netflix a podobné služby budou muset mít v Evropě alespoň 30 % evropského obsahu

Schváleno. Netflix a podobné služby budou muset mít v Evropě alespoň 30 % evropského obsahu

Aktualizováno: Česká televize upozornila, že Evropský parlament dnes schválil novelu směrnice, podle které budou muset audiovizuální internetové platformy jako například Netflix nebo YouTube nabízet ve své nabídce nejméně 30 % evropské tvorby. Od roku 2020 také budou muset lépe odstraňovat obsah podněcující násilí a nenávist.


Evropská komise připravuje nová pravidla pro videotéky jako je Netflix, HBO GO či Amazon Prime Video. Plánuje, že podobné služby budou mít přikázáno nabízet minimálně z 30 % obsah, který pochází z Evropy. Nařízení má pomoci hlavně místním tvůrcům. Informoval o tom web Engadget.

Nové nařízení, které by mohlo vstoupit v platnost v prosinci, se dotýká i platforem, kde uživatelé mohou sdílet svá videa, tedy Facebooku a YouTube. Ty budou muset aktivněji zakročit vůči násilí, nesnášenlivosti a projevům terorismu. Hlavní záběr je ale právě proti streamovacím platformám. Například na americkém Netflixu již nyní lze nalézt poměrně velké množství evropské tvorby i v rámci své originální tvorby, zřejmě to ale nestačí.

Komise chce tímto nařízením pomoci místním tvůrcům, pro které by tak bylo snazší se se svými díly dostat se na platformy a k divákům. Jednotlivé státy také budou mít možnost nařídit těmto společnostem platit poplatky na podporu místní kinematografie a to i v případě, kdy firma v dané zemi nesídlí. Částka bude vypočítána ze zisku z dané země. Případně mohou limit obsahu zvýšit ze 30 % na 40 %.

Nová pravidla by měla projít formálním schválením v parlamentu v průběhu prosince, načež se dostanou do jednotlivých států.

Streamování je budoucnost, raději ale počítejte, že zdraží:

Diskuze (62) Další článek: NASA hledá nové způsoby, kterými by mohla objevit mimozemské technologie

Témata článku: YouTube, Facebook, Amazon, Evropa, Netflix, Evropská unie, HBO GO, Hudba, filmy, seriály, Autorské právo, Velké množství, Parlament, Nové pravidlo, Evropský parlament, Amazon Prime video, Facebook a YouTube, Platforma, Obsah, Minimum, Podobná služba, Hlavní záběr, Evropská komise, Streamovací platforma, Tvorba, Nařízení, Formální schválení, Televize na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu