MuchicCZ
15. 6. 2013 • 17:55

A co si mám představit pod pojmem " IT odborník " 🙂 Vysvětlí mi to někdo ? 🙂

homi88
15. 6. 2013 • 13:13

Jako je to hrůza! dneska koho se zeptáte tak dělá IT ale IT jako takové dělá cca 3 % těch lidí...příklad: dobrý programátor php, sql měl v Českých Buděj. plat 25 tis hrubého. a v Praze ten samý má 50 tis. hrubého jako proč je ten rozdíl za stejnou práci ?a pak když se podíváte na inzeráty co kdo shání tak ty inzeráty píšou snad sekretářky... to abyste uměli naprosto všechno ;) vůbec nevědí co chtělí... ale moderní je programování sql ibm oracle tak to tam prostě naperou, to že pak se jedná jen o práci spráce sítě ;))))ale pak na druhou stranu... když někoho chcete s přesnými požadavky a příde vám uchazeč a ted mu něco dáte udělat a čumí na vás co to jako po něm chcete :))) tak je to taky jako mazec..;)já myslel že se jedná o psaní na počítači a zipování ;)))tak jako fakt peckááá :)))

tomsjel
tomsjel
15. 6. 2013 • 8:04

Já si myslím, že chyba je už na střední ne-li na základní škole. Z praxe vím, že mnoho mých spolužáků jsou prostě líní přemýšlet. Z fyziky je asi 10 trojek (27 žáků) a to máme učitelku, která vše velmi dobře vysvětlí a klidně to i 10x projde, matika to samé. Jde jen o to, dávat těch 5 minut, kdy se něco vysvětluje pozor a trochu se nad tím zamyslet, protože to, co se tam probírá, jsou naprosto primitivní věci. Jenže oni se radši ty vzorce učí nazpaměť, postup při počítání příkladů se učí jak Otčenáš a pak to tam hází bez ladu a skladu, přitom by se stačilo chvíli zamyslet. Radši se šprtají literaturu a podobně (čest vyjímkám).
Oni by si všichni ti kecálkové, kteří říkají, jak musíme být humanitně vzdělaní uvědomit, že za to, že mohou hustit takové věci do tolika lidí vděčí technice. Já nemám nic proti literárnímu výzkumu a podobně, ale to má být záležitost pár lidí. Humanisti se šprtají, nevymýšlí (tím myslím průměrné, ne těch málo špičkových výzkumníků a filozofů). Zato technika odstartovala revoluci a to jen díky ní se máme tak, jak se máme. Humanisti nic nevytváří, technici ano.
To je ten problém. Nevyřeší to žádná regulace, ale musí se od začátku pracovat na tom, aby lidi chápali matematiku a aby nebyli líní přemýšlet. Většina lidí na filozofický fakultě stejně skončí jako učitelé nebo ještě hůř - prodavačky, účetní, sekretářky, úřednice, ale na to VŠ nepotřebují, to je plýtvání penězi.
Jen tak mimochodem - chodím do prváku na osmiletej gympl, začínalo nás 32, 5 pak odešlo na jiný školy, ale i z těch 32 jsem byl jeden ze dvou, kdo dělal trochu HTML a jediný, kdo alespoň trochu programování! A to nejsem žádenj expert (jsem spíš na tu fyziku).

Alexandra Stanovska (asta)
15. 6. 2013 • 4:39

V zásade je to zaujímavá situácia, keď na jednej strane podľa štatistík chýbajú ľudia, a na strane druhej ma najčastejšie oslovujú agentúry aj z Čiech ktoré zúfalo niekoho zháňajú a ponúkajú menej ako bol môj zárobok na Slovensku ...? (ktorý býva kvôli pravidlám typickým pre veľké firmy menší ako aktuálny trhový priemer na danú pozíciu aj o stovky Eur).Rada pre prispievateľov predo mnou: treba buzzwords, kľučové slová, pre ľudí ktorí robia prvý skríning životopisov. Oni sa v tom väčšinou vyznajú minimálne, ale na kľúčové slová reagujú a je treba použiť všetko aby človek prešiel cez túto fázu a dostal sa na pohovor s niekým kto rozumie technickým veciam. Človek nevie či sa má smiať alebo plakať, keď sa telefonist(k)a pýta že "Aha, CCNP rozumiem čo je, to druhé nepoznám ... ale môžem tam napísať že ovládate TCP/IP? A čo rútovacie protokoly, OSPF a BGP viete?"

Jirka8
14. 6. 2013 • 22:42

Souhlasím s uživatelem: jpavlik
Tato praktika se šíří po celé naší republice, jsem absolventem IT střední školy a v životopise jsem uvedl jenom věci, které umím a dovolím si tvrdit že jich není málo. Myslíte že je šance sehnat práce v oboru ? Odpovím jsi sám, ne už 3 roky hledám a stále nic. Pár mých kamarádů, kteří jsi nedokázali ani složit pc s objednaných komponentů dnes dělají správce sítě atp. Zkrátka tatínek a maminka zařídí nebo strejda a děda zařídí.

vrrrrr
14. 6. 2013 • 17:56

Tak schválně kdo mě zaměstná nebo najde rozumný inzerát když je jich teda tak moc a budou se mnou dokonce i v telefonu mluvit:
Jsem strojař co se spíše zajímá o sítě, pracuju jako osvč už víc jak rok na nejrůznějších drobnostech (což je samo o sobě uspěch), mám menší dílnu s cnc strojem a hledám spíše počitačovou práci.
Složil sem nejedno PC, Mac os X znám také, přípojky přes 2,4 a 5GHz wifi, adsl a satelit také nejeden. Nejsem vázaný na místo ani na čas. Tak mi ukažte ten nedostatek pracantů. 😝

Milansabc
14. 6. 2013 • 16:52

LTE se nestaví, protože na to nikdo nemáme. Musí se totiž šetřit a škrtat. A kde škrtnout nejlíp než ve zcela zbytném It. Bankám stačí vytáčený připojení a poslat přes něj rozkaz k jpú do mejnfrejmu.

jpavlik
14. 6. 2013 • 15:46

V ČR je zaběhnutá tendence zaměstnávat kamarády všude, kde to lze. Na malém městě, kde žiji, působí v této branži strojaři, ekonomové a úředníci. Pokud je tento trend dlouhodobý, kvalita služeb a úroveň používaných technologií stagnuje na nízké úrovni.

Jarda.abc
14. 6. 2013 • 13:33

Má to háček?
1) Ty odborníky musí někdo zaplatit. Na vzrůstající počty odborníku se musí od zákazníků vybrat víc.
2) Jak to že je málo odborníků, když téměř všichni studují IT
3) A co když dojde k outsourcingu do Asie.

akira.uzai
akira.uzai
14. 6. 2013 • 13:11

Radek je nic? Ten má více znalostí jak celé Sillikon Valley!

Určitě si přečtěte

Články odjinud