EU: Microsoft musí změnit službu .Net Passport

Podle Evropské komise musí Microsoft zásadním způsobem upravit službu .Net Passport, aby bylo poskytování této služby v souladu s evropskými zákony na ochranu osobních údajů.
Představitelům Evropské unie z pracovní skupiny 29 se podařilo přimět Microsoft k tomu, aby souhlasil s úpravami služby .Net Passport tak, aby vyhovovala evropským normám. Pracovní komise, která zkoumala Passport a konkurenční Liberty Alliance Projekt, obě služby pro identifikaci uživatelů pro přístup k internetovým službám, dospěla k názoru, že doporučené změny zpřístupní uživatelům více informací o tom, jak je s jejich údaji nakládáno a také jim dá nad svými údaji větší kontrolu.

Mezi změny, s jejichž přijetím Microsoft souhlasil, patří poskytnutí základních informací o evropské legislativě ohledně ochrany osobních dat všem uživatelům ze zemí Unie. Evropským uživatelům bude k dispozici také odkaz na stránky Evropské komise zaměřené na ochranu osobních dat a také možnost nastavení bezpečnostní úrovně, podle které bude s uživatelskými daty Microsoft zacházet. Další zvýšení bezpečnosti má přinést také nástroj pro generování bezpečných hesel a rady pro jejich používání. Narozdíl od Microsoftu vyšla Liberty Aliance ze zkoumání komise bez připomínek. Projekt je vyvíjený na platformě open source.

Komisař pro vnitřní obchodní záležitosti Evropské unie Frits Bolkenstein prohlásil, že hlavním důsledkem nařízení Evropské unie bude zvýšení bezpečnosti soukromých dat uživatelů v online prostředí. Podle mluvčího Microsoftu je společnost s výsledky práce komise spokojena.

Diskuze (15) Další článek: GeForce FX zdrojem posměchu

Témata článku: Microsoft, Open source, Evropská unie, Osobní údaj, Evropská legislativa, Evropská komise, Pas, Evropská záležitost, Základní identifikace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost