Já věřím, že šikovný programátor by ho zvládl těžit i na kalkulačce a nadanému matematikovi by mohl stačit papír a tužka a trocha štěstí, ale výkon by byl ještě horší:)
Ano na Yoztube jsou instruktážní videa jak to počítat na papíře , těžit to šlo na Android boxech, na PlayStation, na Maline..... ...ale rychlostí a cenou se to nevyplatí.
Jak nevyplati? Volnou chvilku s tuzkou a papirem muzete vzdycky vyuzit k nejakemu mensimu privydelku..
Pokud cena za ten papír a opotřebení tužky přesáhne výdělek, tak se to nevyplatí 🙂
Vyplatit se to muze ciste kvuli zazitku. Digitalni tulipanove cibulky muzou mit zitra klidne nulovou cenu, ale zazitek, ten Vam nikdo nevezme!
Kdyby miliarda lidi miliardu let lamala hashe na papire, tak by se mozna zvladli jednou trefit.
Kdyby miliarda lidi miliardu let lamala hashe, tak obtiznost odpovidajicim zpusobem klesne.
Aby mohla obtiznost klesnout, musis nejdriv vytezit urcity pocet bloku. Takze pokud budou lidi tezit jenom na papire, tak se ta obtiznost muze snizit az za trilion let.
to je jasne, jen novinari zas nechapou
kdyz si vezmete mnostvi existujicich kryptomen a mnozstvi alokovaneho HW, energie a penez tak je to predevsim plytvani
Je to především odvětví v plenkách a na problémech, jakonje spotřeba, se pracuje..
Cílem průmyslového odvětví je generovat zisk za výrobu nějakého produktu po nějakou delší dobu. M1 určitě nebude k těžbě o nic vhodnější ani později protože to je prostě jen entry SoC pro entry ntb a pc. Nástupce nemusí vůbec z M1 vycházet a kromě SW kompatibility bude patřičně dražší.
Ale já nemluvím o M1.
Bezpečnost kryptoměn je založena na tom, že nikdo nemá takovou výpočetní kapacitu, aby mohl dříve spočítat nový "hash" a ještě si ho ověřit svými počítači v síti. To zatím bude platit celou dobu. Když zvýšíte výkon 1000x stále bezpečnost bude založena na tom samém, nikdo nesmí mít většinu výpočetního výkonu zapojených v sití dané kryptoměny. Pokud snížíte spotřebu zařízení 1000x fakticky se nic nezmění, zbyde vám více peněz na další zařízení, které můžete zapojit. Tahle rovnice nemá zatím žádné řešení. Pokud je bezpečnost založena na výpočetním výkonu jste v pasti.
Pitomost, na zadne spotrebe se nepracuje a ani nemuze, protoze to jde proti samotnemu principu tech men. Energeticka narocnost vytezeni bloku vzdy radove odpovida trzni hodnote coinu. Kdyz energeticka narocnost klesne, tak se akorat bude vic tezit a poklesne jednotkova cena.
Ovsem jiz dlouho se pracuje na prepracovani potvrzovani bloku. To, co zpusobuje spotrebu energie, nejsou kryptomeny, tim je proof of work. Prejdete na proof of neco jineho a zacnete spotrebovavat jine zdroje nez energii.Proto chce Ethereum prejit na proof of stake.
neni
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.