AMD | Procesory | Epyc

Epyc už se chystá na premiéru. Unikl první snímek 64jádrového serverového procesoru AMD Epyc Milan

AMD sice už uvedlo první desktopové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3, ještě nás ale čekají nejen Threadrippery, ale také serverové modely Epyc. Právě o nejvyšším modelu, který patří do nové řady s kódovým označením „Milan“, se objevily nové informace.

Na fóru Chiphell se objevily snímky procesoru AMD Epyc 7763, což je 64jádrový model s podporou SMT (zvládne najednou zpracovat až 128 vláken), který má obří 256MB L3 cache.

Zachycený vzorek má základní frekvenci 2,45 GHz a turbo až 3,53 GHz, avšak finální specifikace mohou být jiné. Procesor je určen pro stejný socket SP3, včetně osmikanálového zapojení operačních pamětí DDR4.

Zatím není jasné TDP a počet PCI Express 4.0 linek, ale lze očekávat, že to bude podobné jako u minulé generace (rozmezí bylo 200 W až 280 W). Co se ale samozřejmě výrazně zlepší je výkon, který je díky 19% nárůstu IPC a dalším optimalizacím velmi znát i u představených desktopových procesorů Ryzen 5000. Pokud vezmeme v potaz počet jader, měl by být výkon něco jako kdyby Epyc se Zen 2 měl například 72 jader. Uvidíme, jak dopadnou první testy.

Zatím se očekává, že by AMD mohlo stihnout představení nových Epyců s architekturou Zen 3 ještě tento rok.

Prezentace procesorů s architekturou Zen 3:

Váš názor Další článek: YouTube Rewind letos nevznikne. Rok 2020 byl příliš drsný

Témata článku: AMD, Procesory, Čipy, Architektura, Servery, Epyc, Datacentra, Procesor, Chiphell, Snímek, Threadrippery, Model, GHz, PCI Express, SMT, Míla, IPC, Premiéra, TDP, Procesory na Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10