Ale vždyť je to teprve průkopník, tak zanechte hejty. Náhodou jsem rád za každou "opravdovou" věc, která půjde do prodeje, byť to ještě nebude ekonomicky žádnej zázrak a jak tu zde píšete, cílovkou budou jen "ekofirmy" a ekologický dopad bude spíše diskutabilní. Někde se prostě začít musí.
Pod hlavičkou "chráníme přírodu"... kulový, tohle je článek, který si někdo vydupal nezařadit do rubriky Inzerce. Šmejdské manýry. Nebo si snad Javůrek učůrnul pár diagramů a bydlí teď v TeePee?
Epson, to je ta firma která má DRM v náplních do tiskáren a hlásí to prázndnou náplň i když v ní ještě čvachtá inkoust? 😀 Tak tomu se řiká efektivita a úspornost. 😉
EPSON chrání jako ostatní svoje investice do vývoje. Proto DRM. Náplně vyčerpává do nejmenšího možného technologického množství, trocha inkoustu musí vždy v náplni zůstat, aby se nezničila tisková hlava a mimochodem pokud by chtěl někdo napadat EPSON za to, jaký jsou to vydřiduši, že dělají maloobjemové drahé náplně stejné jako ostatní velcí výrobci tiskáren oproti "levným" neoriginálním, ale zároveň většinou velmi nekvalitním inkoustům, by si měl zjistit něco o ITS technologii, která dělá z EPSONu v některých třídách tiskáren jednu z neekonomičtějších tiskových technologií na trhu. V případě ITS je totiž nákladovost tisku i s originálním inkoustem tak nízká že, se neoriginálním výrobcům nevyplatí dělat neoriginální náplně. Dokonce jsou známi případy, že si někteří maloprodejci neoriginálů sami "vyrábějí" doplňovací sady pro některé otestované konkurenční tiskárny a jako zdroj kvalitního inkoustu používají velice levné originální inkousty pro EPSON ITS tiskárny. Co se týká čvachtání inkoustu v "prázdných" náplních, tak jsem se s tím setkal převážně u neoriginálních inkoustů.
Tak s tim DRM jsem možná plácnul, ale co jsem tim chtěl říct to určitě vyjádřilo jasně. Maj to očipovaný a chybí tlačítko něco jako "přesto tisknout" jako to má třeba Canon kdy se dá u některejch modelů tiskáren dojet náplň u který to už hlásí že je prázdná. Nikdy bych si nekoupil tiskárnu od firmy s politikou epsonu, takže si sice chráněj investice, ale na druhou stranu díky tomu prodělaj na lidech co si radši koupěj tiskárnu od slušnýho výrobce a ne od zlodějů. 😉 Všechny tyhle ochrany jsou hovadiny. Ať si do toho každej leje co chce, když to tim zničí, je to jeho problém. Nechápu proč by musel každej povinně kupovat inkoust a speciální cartrige toho dannýho výrobce. Každej řiká jak jenom jejich inkoust nezničí a neucpe tiskárnu, ale ve skutečnosti se vsadim že nikdo ze seriózních výrobců nemá náplň která by zničila tiskárnu. Bude se lišit barevný podání, to je jasný, ale kdo to řeší? Leda někdo kdo tiskne fotky.Měli jsme doma Epsonku a už nikdy víc!!! Kolikrát to začalo po čase netisknutí hlásit že je skoro nová náplň prázdná a to i u originálů který jme používali roky, až po ňákejch 3 letech jsme začali kupovat alternativní náplně, tiskárnu to samozřejmě nezničilo, jela další 2 roky. Pravda, ke konci už tiskla hrozně, ale opravdu to bylo alternativní náplní nebo jenom tim že někdy třeba několik měsíců netiskla? Na ničící alternativní náplně nevěřim. Ono kdyby nestála 1 náplň že 4 350Kč (celkově originální náplně teda 1400 Kč!!) tak by člověk nic takovýho nemusel řešit. Dokonce by ta cena ani tak nevadila kdyby to ty náplně fakt dotisklo a ne že to zničeho nic začne hlásit že je prázdná i když je skoro nová. Pevně věřim že už timhle snad dnešní Epsonky netrpěj, jinak bych si nedokázal představit že ta firma ještě existuje.
Názor byl 2× upraven, naposled 5. 12. 2015 19:59
Inkoust je spotřební materiál, tam nemá jakákoliv ochrana investic co dělat, do aut taky smime lít palivo nebo olej dle libosti, stejně jako měnit pneumatiky.Také bych si Epson nikdy nekoupil, snaží se zákazníky nachytat na relativně slušnou cenu přístroje a pak ho podojít na předraženém spotřebním materiálu.Teď sice s velkou slávou přišli s tiskárnami s velkou zásobou inkoustu v ceně a levným refilem, ale už jim nevěřím, budou tam mít jiná kurvítka.
Nevšiml jsem si, jestli to je někde zmíněno, ale dokáže to recyklaci 1:1 ?Firma ušetří na nových papírech a na skartování starých.K té ekologii se musí započítat ekologická náročnost na samotnou výrobu toho stroje. A elektřina kterou to potřebuje taky neexistuje sama od sebe, ale potřebuje elektrárnu. A jak si někteří možná všimli tak výroba elektřiny není zrovna ekologickou záležitostí.
Elektřinu si to bude brát z eko-bioplynu, tedy metanu. Rozuměj, plynné skupenství výměšků zaměstnanců kanceláří.
Má to ušetřit hlavně náklady na distribuci. Předpokládejme, že tu návratnost má Epson spočítanou do černých čísel, jinak by to asi nevyráběl.Spíš mi tam chybí někde info o chemikáliích na bělení a fixaci papíru, které se do toho budou muset určitě kupovat. To už asi nebude tak šetrné k ledním medvědům.
Však to zařízení na fotce je jenom výrobní část. Za těmi dveřmi je v další místnosti "napájecí zdroj", tj. generátor se sadou rotopedů pro pět sekretářek. Přeci by nevyrobili eko bio light zařízení, které žere energii z uhlí a uranu, ne? 😝
A papírny nebudou mít co žrát.
Tak tomu tedy nevěřím. Že by takhle malé zařízení mohlo efektivně fungovat?Spíš to bude k machrování. V tom případě nabízím konkurenční řešení: veliká krabice, ve kterém je schovná skartovačka a balík čistého nového papíru. Ředitel, který chce ukázat svoje eko myšlení, tam dovede návštěvu, ta z jedné strany hodí štos potištěných papírů a na druhé straně vypadne štos nových papírů z interního zásobníku.
Uveřejněním zde v diskusi jsi z dané myšlenky udělal "stav techniky" ve smyslu § 5 Zák. 527/1990 Sb., tudíž už to nepůjde patentovat... smůla B-] 😀
Tak to je hodně pěkný... Ale ještě pěknější by bylo, kdyby se alespoň na úrovni vnitrofiremního použití spotřeba papíru zásadně zmenšila. Ale jsem zvědavej, kolik to bude stát a jak to bude fungovat v reálném nasazení.
Pekny to je, ale prijde mi to jako ekonomicky nesmysl. Kdyz to pojede 24/365, tak to sice muze vyrobit papir za pul mega, ale urcite se to do toho musi neco sypat a te elektriny to asi taky malo nesezere.
No to je to, co na tom bude nejzajímavější, jestli to bude požírat i nějakou chemii, případně kolik a jak bude drahá, jakou to bude mít spotřebu a taky jak se to vyplatí pro menší nasazení, kde to nebudou krmit 24/365, ale pojedou na tom řádově třeba pár set papírů denně. Určitě by to mohlo být zajímavý i pro malý lokální recyklační firmy, který by fungovaly stylem "dovezte nám metrák papíru a za polovinu ceny vám z něho uděláme novej". Ale je to i o nákladech, údržbě... uvidíme.
Za polovinu ceny... pak by ten maximalni zisk z jednoho stroje byly 250 tisic za rok(a to pocitam cenu za kterou se da poridit normalne v obchode, v nejakem velkoobchode muze byt jeste podstatne levnejsi). No a to je za predpokladu, ze to nezere elektrinu a nic se do toho nesype(na obrazcich se mluvi o nejakem "binderu", ktery to predpokladam nevyrabi ze vzduchu). Podle me to je cilene hlavne na firmy, ktere si hraji na eko a bio, ale normalni papirna bude urcite efektivnejsi a dost mozna i ekologictejsi.
Tak chemii to bude vyžadovat každopádně.Minimálně k bělícímu procesu potřeba je. Záleží na tom, jak moc bílý papír z toho budeme potřebovat dostat – ale na to bude mít ten stroj různé programy.
Na fremní- hrubý toaleťák prý bude stačit režim brown.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.