eObčanka | Mobilní aplikace

eObčanka má už i aplikaci pro iOS. Vyzkoušeli jsme, jak funguje

Na začátku listopadu byla vypuštěna aplikace eObčanka pro Android, Linux a macOS. Nyní přišlo i na iOS. Aplikace funguje stejně jako ta pro Android, podporuje ale více čteček a tak jsme funkčnost mohli vyzkoušet.

Aplikace pro iOS oproti verzi na Android podporuje i Bluetooth čtečku Gemalto SafeNet Reader CT1100, která se běžně prodává i v České republice za cenu okolo dvou tisíc korun. Čtečka funguje i na počítačích a párování na telefonu je velmi podobné. Nutností je stažená aplikace eObčanka z App Store, skrze kterou si spárujete čtečku. To je naštěstí velmi rychlé a bez sebemenších zádrhelů, aplikace vás provede jednotlivými kroky. Spojení se čtečkou je poté bezproblémové.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Funkčnost aplikace jsme testovali na podporované Bluetooth čtečce Gemalto CT 1100.

Aplikace jako taková po spárování slouží pouze k přihlašování a funguje tedy stejně, jako desktopové aplikace. Při přihlašování k Portálu občana skrze webový prohlížeč budete přesměrováni do mobilní aplikace, která se spojí se čtečkou a po zadání svého identifikačního kódu vás vrátí zpět na web. Ten je responsivní a tak funguje bez problémů. Je tak poněkud škoda, že mobilní aplikace slouží pouze k ověřování a sama o sobě neobsahuje žádné rozhraní.

iOS verze je kompatibilní s těmito čtečkami:

O čtečkách, které jsou kompatibilní s počítači si můžete přečíst zde:

eObčanka

Elektronický průkaz totožnosti – eObčanka – obsahuje čip, který umožňuje občanům bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady online.

Přečtěte si:

Diskuze (11) Další článek: NASA objevila pod grónským ledovcem obrovský impaktní kráter

Témata článku: Linux, Android, iOS, eObčanka, Mobilní aplikace, App Store, Portál občana, eGovernment, Čtečka, APL, Funkčnost, Desktopová aplikace, Aplikace, Webový prohlížeč, Aplikace pro IOS, Česká republika, Fun, Linux a macOS, Jak, Přihlašování, Identifikační kód, Stažená aplikace, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači