Sport | Brýle

Engo Eyewear jsou chytré brýle, které metr a půl před obličej pověsí aktuální sportovní data

Společnost Engo Eyewear uvedla řadu sportovních slunečních brýlí, které do obrazu přidávají real-time informace o probíhající aktivitě. Váží jen 42 gramů a baterie vydrží 12 hodin.

Brýle mají mikrodisplej ActiveLook AMOLED, ze kterého se data promítají na zorník. Dostávají se tak přímo do zorného pole uživatele, aniž by nějak omezovala výhled. Regulace jasu zajistí, že jsou informace dobře viditelné i za jasného dne a v noci naopak neoslepují. Obroučky jsou odolné proti mechanickému poškození.

Chytré brýle Engo Eyewear v akci:

Tento Head-Up displej nabízí bezpečnější zážitek, protože cyklisté tak nebudou muset spustit oči ze silnice, lyžaři ze sjezdovky a běžci z cesty... Podle výrobce to vypadá, jako kdyby se informace vznášely 1,5 m před očima. Brýle se umí spárovat a čerpat data z cyklopočítačů, sportovních hodinek a chytrých telefonů.

Nechybí aplikace (zdarma pro Android, iOS a Garmin Connect IQ), ve které si můžete nastavit, jaké informace chcete zobrazovat: srdeční frekvence, čas aktivity, rychlost, vzdálenosti atd. Bezdotykové ovládání umožní jednoduše mávat rukou před brýlemi a přepínat mezi zobrazovanými daty. Cena v oficiálním obchodě Engo Eyewear je 427 EUR (cca 10 500 Kč).

Diskuze (9) Další článek: Ruští vědci objevili nový potenciálně nebezpečný asteroid. Zemi minul relativně těsně

Témata článku: Android, Sport, Brýle, Rozšířená realita, Informace, Sjezdovka, Data, Obličej, Zorné pole, Mechanické poškození, Silnice, Telefony s Androidem na Heureka.czRecenze herní myši Razer Basilisk V3. K dokonalosti jen krůček

Recenze herní myši Razer Basilisk V3. K dokonalosti jen krůček

Razer vyrukoval s novou generací své nejpopulárnější myši. A povedlo se to na jedničku.

Michal Maliarov
Herní myšRecenze
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux