Dlouhodobější letargie ENCADu se změnila v čekání na nový produkt. Ten právě přichází v podobě CADJETu 3D.
Dlouhodobější letargie ENCADu se změnila v čekání na nový produkt. Ten právě přichází v podobě CADJETu 3D.
CADJET 3D staví technologicky na předchozí řadě produktů ENCADu NovaJet a kromě vysoké rychlosti nabízí i poměrně slušnou funkčnost. Velkoformátový plotr už přestává být „udělátkem“ pro pár bohatých firem s technicky zdatným personálem, který dokázal z plotru vyždímat maximum. Cena je sice stále ještě dost vysoká na to, aby začalo platit heslo „plotr do každé rodiny“, ovládací software, ovladače i přístupné menu plotru už ale poskytují spolu s často dodávanými RIPem docela pohodlnou možnost ovládání.
Novinka ENCADu se vyznačuje maximální rychlostí tisku 18,5 čtverečních metrů za hodinu (v takzvaném Super Draft Modu, prakticky nepoužitelném), která postupně klesá až na 4,6 metrů čtverečních v nejlepším režimu, maximální rozlišení je pak 600x600 dpi.
O vlastní tiskové kvalitě zatím toho kromě obvyklých pozitivních informací na firemním webu ENCADu příliš zjistit nejde, budeme si tedy muset počkat na první praktické testy, už teď se ale primárně hovoří o zaměření na oblasti CAD, GIS a AEC. Z této informace i z názvu produktu, v podstatě nástupce klasických CADově orientovaných CADJETů, je patrné, že hlavním směrem nebude fotorealistika, ale spíše rychlost tisku a snaha o kvalitní zobrazení v nejlepším režimu. Součástí plotru v základní verzi je už konečně i síťová karta, kterou si stejně většina produktivnějších zákazníků musela chtě nechtě koupit, tlačit do plotru desítky MB dat po paralelním kabelu není to pravé ořechové. U vektorových výkresů to je ještě snesitelné, u rastrových dat už nikoliv. Důležitá je i podpora PostScriptu, byť jde „jen“ o Level 2, ale to není příliš podstatné.
Koncová cena pro americký trh byla stanovena na 7 499 USD, jak se cena bude pohybovat na našem trhu se teprve ukáže.