ENCAD ohlásil zvýšení prodeje a dokonce i zisky

V půlce ledna oznámila společnost ENCAD výsledky svého hospodaření, oproti předpokladům i s ohledem na minulé období s překvapivým nárůstem a dokonce v plusu.
Příjmy společnosti dosáhly za poslední fiskální kvartál loňského roku, který se na americké poměry téměř výjimečně shoduje i se čtvrtletím kalendářním, částky 1,218 mil. USD, což je v přepočtu asi 10 centů na akcii, při obratu 32,455 mil USD. To je v porovnání se ztrátou 15 mil USD (1,30 USD na akcii) při obratu 27,6 mil. USD v posledním čtvrtletí předchozího roku (1998) dost podstatné zlepšení.

A to je k bilanci loňského čtvrtletí potřeba ještě započítat 1 milion dolarů, které spolkly soudní výdaje spojené se žalobou proti HP kvůli údajným prodejům produktů této firmy (plotry) pod cenou. Naopak plusem byly zisky, respektive menší výdaje na daních, způsobené změnou daňové politiky právě v oblasti , které se ENCADu dotýká.

Abychom se podívali na výsledky celého loňského roku, ten skončil s čistým ziskem 3 mil. USD, což je okolo 26 centů na akcii.

Živě komentuje: Zlepšení ekonomických výsledků ENCADu je dobrou zprávou nejen pro firmu samotnou a portfolio jejich akcionářů, ale současně i pro zákazníky a ve své podstatě i zákazníky konkurenčních firem. ENCAD se na určitou dobu dostal zejména díky drtivému tlaku HP do poněkud svízelné situace a chvíli nebylo jasné, co bude s produkty i firmou dál. Nyní je na trhu nová série plotrů, NovaJet 700, NovaJet 630 a NovaJet 500, tedy dlouho očekávané modely, zlepšil se i obrat v prodeji doplňků a spotřebního materiálu pro plotry. Díky tomu i v souvislosti s pozitivními zprávami okolo ekonomické situace firmy se případná nedůvěra akcionářů, zákazníků i investorů rozplynula a firma s novými modely vstupuje do nové éry. Uvidíme, jak na tuto situaci zareagují ostatní výrobci plotrů, zejména pak největší z nich, společnost HP.

Váš názor Další článek: Palm IIIc a další novinky Palm Computing na světě

Témata článku: Tlak investorů, Zisk, Dok, Cent, Plotry, Zvýšení


Určitě si přečtěte

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík
Jakub Čížek
Mobilní aplikaceAndroidSeznam.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5