Emgeton Sign Si-300: přehrávač pro dámy

Elegantní vzhled a velké množství funkcí včetně netradiční možnosti použít přístroj místo zrcátka dává přehrávači Sign Si-300 velkou šanci oslovit nejen ženy, ale všechny fanoušky kvalitního designu. Za vzhledem přístroje nezaostává ani vybavení a kvalita zvuku.
Emgeton Sign Si-300: přehrávač pro dámy

Související odkazy

Slovník
firmware
Mass Storage
MP3
upgrade
USB
WAV

Katalog produktů
MP3 přehrávače

Společnost Bell Technology, která u nás distribuuje MP3 přehrávače Emgeton a iAudio, rozšířila nabídku svých přehrávačů o výrobek Emgeton Sign Si-300, který se vyznačuje zrcadlovou úpravou OLED displeje a nově také oceněním iF design Award 2005.

Kontrastní zrcadlo

I kdyby neuměl nic jiného, jedna věc u přehrávače Sign stačí k tomu, aby zaujal. Stačí ho jenom vytáhnout z kapsy a ukázat elegantní hliníkové tělo a přední stranu přístroje, která vypadá jako zrcadlo, které nahradí i kosmetické zrcátko pro běžné úpravy make-upu. Po zapnutí se z tohoto zrcadla stává velice kontrastní displej typu OLED. Kombinace strohých tvarů a kovu se sklem působí prostě exklusivně. Jedinou výtkou proti vzhledu může být tloušťka přístroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zaměření na náročné zákazníky odpovídá i elegantní balení s řadou doplňků. Nechybí šňůrka pro pověšení přístroje na krk (připoutá pozornost ke každému dekoltu), textilní pouzdro s logem Sign a sametovým povrchem a nadstandardní dávka kabelů, které zahrnují i adaptér pro připojení sluchátek s klasickým konektorem typu jack, dodávaná sluchátka mají totiž menší konektor. Smysl výrobce pro detail potvrzuje i přívěsek ve tvaru písmene S, který je možné připevnit nejen k samotnému přehrávači, ale třeba na klíče.

Klepněte pro větší obrázek

Nejen pro oči

 Parametry
 Interní paměť  256/512 MB
 Formáty  MP3, WMA + DRM
 Ekvalizér  10 předvoleb + uživatelské nastavení
 Kompatibilita  Windows 98 SE a vyšší, Mac OS X
 Rozhraní  USB 2.0
 Napájení  Li-Po akumulátor
 Provozní doba   10-12 hodin
 Rozměry  68,5 x 25,7 x 16,3 mm
 Hmotnost  38 g
 Cena  4 390/5990 Kč s DPH
 Zapůjčil  Bell Technology
Není všechno zlato, co se třpytí, ale v případě Sign Si-300 není pohled "pod kapotu" žádným zklamáním. Nabídka funkcí je spíše nadstandardní. Základem pro provoz přístroje je napájení akumulátorem typu Li-Po, který by měl sloužit přibližně 2 roky používání, případnou výměnu bude muset provést servis. Z krátkodobého hlediska je důležitá výdrž na jedno nabití, která podle naší zkušenosti sahala mezi 10 a 12 hodin, příjemným překvapením byla rychlost nabíjení i skutečnost, že i při ikoně prázdné baterie přístroj ještě nejméně dvě hodiny fungoval. Přístroj je možné nabíjet při připojení k PC nebo prostřednictvím adaptéru do běžné zásuvky, který se k přístroji připojuje dodávaným USB kabelem.

V oblasti přehrávání nabízí Sign podporu MP3 souborů, WMA i s ochranou proti kopírování a formátu WAV. K dispozici je FM tuner s nadstandardními 20 pozicemi pro uložení oblíbených stanic a možností nahrávání, u kterého jsou dostupné tři stupně kvality. Tentýž komfort nabízí přehrávač i pro nahrávky přes zabudovaný mikrofon nebo v režimu line-in, který umožňuje převádět do MP3 zvuk z libovolného zdroje. Nadstandard představuje i možnost vynutit si monofonní režim u rádia. Zabudovaný mikrofon je umístěn na zadní straně přístroje, takže během nahrávání můžete sledovat údaje na displeji.

Klepněte pro větší obrázek

Přístup k jednotlivým funkcím a ovládání celého přístroje je v podstatě slabinou přístroje. Potřebujete totiž hned devět tlačítek a desátý posuvník, který přístroj uzamkne. Tlačítka jsou poměrně malá a rozmístěná rovnoměrně na spodní a horní hraně přístroje. Tento systém komplikuje i tak jednoduchou operaci jako je snížení hlasitosti přímo v kapse. Menu přístroje by také mohlo být jednoduché, stačilo by sloučení jeho dvou vrstev "hlavní menu" a "nastavení".

Pro komunikaci s počítačem je přístroj vybaven konektorem USB 2.0 a podporou technologie Mass Storage, která umožňuje jednoduché naplnění paměti skladbami v prostředí Průzkumníka, pro chráněné skladby je potom nejvhodnější použití Windows Media Playeru ve verzi 9 nebo 10. Pro Windows 98SE je dodáván ovladač na miniCD, nechybí na něm ani aplikace pro upgrade firmware přehrávače.

Klepněte pro větší obrázek

I pro uši

 Hodnocení
 Design a provedení  9/10  80% 
 Ovládání  6/10
 Zvuk  9/10
 Funkce a podporované formáty   8/10
 Příslušenství  9/10 
Pokud od přehrávače s pěkným designem čekáte také nadstandardní zvuk, tak vás překvapivě přístroj nezklame. Byť Sign používá vlastní sluchátka, je zvuk čistý v oblasti výšek a bez zkreslení v oblasti hlubokých tónů, snad jen maximální hlasitost by mohla být vyšší. Ono se není čemu divit, pokud lze věřit tiskové zprávě výrobce k získání ocenění iF design Award, tak se pod značkou Sign na sluchátkách skrývá výrobek společnosti Sennheiser. Zvuk dokresluje ekvalizér s poněkud netradičními nastaveními jako je ballad, hip-hop nebo R&B, důležitá je ale hlavně možnost nastavit si ekvalizér podle vlastních preferencí.

Celkově Emgeton Sign mile překvapil prostou skutečností, že pod hezkým kabátkem je kvalitní MP3 přehrávač s nadstandardními funkcemi. Komplikovanější ovládání je s elegancí celého přístroje v rozporu, jde však o jedinou zásadnější výtku k celému přístroji, která jen dokládá pravdivost arabského přísloví, podle kterého jen Alláh dělá věci dokonalé.

Témata článku: Windows, Přívěsek, Emgeton, Mass, Jediný kabel, Jednoduchý tvar, Sluchátka s ovládáním hlasitosti, Zadní sklo, Hip Hop, Přehrávač, Sennheiser, Sluchátka s mikrofonem, Sluchátka s rádiem, Hope, OLED, Úprava PC zdroje, Bella, Výrobek společnosti, Zrcadlo, Bell

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 185

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 155

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

19.  10.  2017 | David Polesný | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji