EMC nebývale posiluje: kupuje Data General

Jednička na poli záznamových zařízení chce být ještě silnější, pohlcuje DG za 1,1 miliardy.
Záznamová zařízení jsou jednou z mála oblastí, kde před všeobecnými počítačovými giganty vede nezávislá, téměř bychom mohli říci „malá“ firma. Firma ohlásila pohlcení jednoho z konkurentů, další americké firmy Data General, která má za sebou předlouhou a slavnou historii, ale v posledních letech ustupuje ze scény. Pohlcení je stoprocentní výměnou akcií v hodnotě 1,1 miliardy a jejím cílem bude posílení EMC v trhu „mid-range“, kde je zatím slabá (EMC je nedostižná v high-endových storage zařízeních). Fúze se tedy zdá být chytrým řešením, protože vhodně doplňuje produktové řady obou firem, takže EMC bude nyní moci nabízet vše v oblasti storage od středu až po úplnou špičku. Data General vyrábí vlastní servery (Aviion), ale také dodává svá řešení pro další firmy.

Živě komentuje: Data General je jedním z amerických dinosaurů s vrcholem někdy před třinácti až patnácti lety; od té doby postupně klesá cena akcií, hodnota firmy a také prodeje. Pohlcení DG jinou firmou se už delší dobu očekávalo, šlo jen o to, kdo, kdy a za kolik: Data General se už asi samotná nemohla vzepnout ke své bývalé slávě, už kvůli tomu, že ze svého obratu není schopna zaplatit potřebné tisíce lidí na celosvětový prodej a marketing. EMC si tím polepší, ale přesto se stále spekuluje o tom, zda má i tak šanci na dlouhodobý úspěch: se svým obratem ve výši čtyř miliard dolarů totiž konkuruje obrům jako IBM či Hewlett-Packard, které mají dokonale „zmáknuté“ i menší státy a lokality. Potvrzuje se zde jedno ze zlatých pravidel globalizace: podnikej globálně, uděláš půlku obratu doma a půlku v zahraničí a právě příjem ze zahraničí bude tím rozhodujícím ziskem, s jehož pomocí porazíš konkurenci.

Váš názor Další článek: Compaq sponzoruje Stinga

Témata článku: Počítačová historie, Gen, EMC, General, Kup


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF