EmailFile.com: všichni lenoši a šetřílkové, stahující soubory z Internetu, by měli zbystřit

Není třeba čekat na pomalé stahování z Internetu, zvláště, když si soubory můžete nechat poslat e-mailem.
Kolikrát jste už stahovali soubor z druhého konce světa neuvěřitelnou „rychlostí“ pár set či dokonce jen desítek bajtů za vteřinu, nervózně vyčkávali a počítali korunky za spojení, zatímco váš modem vysloveně zahálel, přestože byl i tomto případě schopen dosáhnout řádově vyšší rychlosti? Vsadím se že už mockrát. Udělejte tomu konec a nechte za vás pracovat jiné.

Jediné, co potřebujete k pohodlnému, rychlejšímu a tedy i levnějšímu stažení (téměř) libovolného souboru z Internetu, je skok na následující adresu: http://www.emailfile.com Na této stránce do políčka „File location“ vložte URL souboru, který si chcete nechat stáhnout (při této příležitosti by nebylo marné rozpomenout se na to, že kliknutím na pravé tlačítko myši u stahovaného souboru ve vašem WWW prohlížeči si můžete jeho URL nechat přenést do schránky…) do druhého políčka vložte svoji e-mailovou adresu, stlačte „Download via e-mail“ a zavěste. Pak počkejte zhruba půl hodinky a stáhněte si poštu – s vysokou pravděpodobností najdete v mailboxu srdečný pozdrav z emailfile.com, ke kterému bude připojen kýžený soubor.

Výhody? Ta největší spočívá v tom, že stahovaný soubor dostanete naservírovaný téměř až pod nos, tedy přesněji k vašemu providerovi, se kterým máte bez debat to nejrychlejší možné spojení. Vysoká rychlost, nízká spotřeba… Pravda, díky tomu, že stahovaný soubor zasílaný e-mailem bude nafouknut o zhruba 30-40% to nemusí být až taková sláva, ale když pomyslím na to, že 500 KB soubor budu odkudsi stahovat rychlostí 256 bajtů za vteřinu a bude mi to trvat půl hodiny, zatímco nafouknutý e-mail s tímto souborem budu při rychlosti 2 kila (ale spíš víc, jsme na trase modem-to-modem) za vteřinu stahovat 6 minut a je vymalováno. V případě mého modemu Supra 28.8K to zjednodušeně znamená, že stahuji-li cokoli rychlostí pod 1 KB za vteřinu a není to směšných dvacet kilo, nastal ten správný čas pro emailfile.

Druhá výhoda je pro lenochy jako jsem já – stačí zadat URL a zavěsit, žádné uzývané sledování stavů přenosu, e-maily mi zatím vždy přišly rychle a bez problémů.

Nevýhody? Vím o třech: velikost stahovaných souborů nesmí přesáhnout 3 MB, pak je tu opět jedna stránka, na které někomu svěřujete svůj e-mail a konečně emailfile nemusí zabezpečena proti vtipálkům, kteří vám mohou nechat poslat megabajtový dáreček. To poslední dokáže kdejaký pitomec i bez emailfile, který vám pošle několik vět v několikasetkilovém souboru ve formátu Wordu a navíc nezapakovaném, grr.

Dvě nejlepší zprávy na závěr: emailfile je gratis. No gratis, nic na Internetu není skoro nic zadarmo i kdyby vám někdo přísahal na hrob své matky, takže tato služba se snaží přežít z reklamy zobrazované na WWW stránce a navíc vám ke každé e-mailové zásilce přibalí také jednu nudli. Myslím, že tohle „gratis“ se dá přežít, znám jiné služby obdobného charakteru, za které musíte platit. Ta druhá zpráva je, že emailfile má otevřené rozhraní a její služby můžete proto nabízet i návštěvníkům vašich vlastních WWW stránek a to je docela bomba. Návod jak na to naleznete na http://www.emailfile.com/faq.html

Diskuze (1) Další článek: Yahoo a GeoCities: docela jiný případ

Témata článku: Vteřina, Vtipálek, Stahovaný soubor, Možné spojení, Supra, Vysoká rychlost, Následující minuta, Bomb


Určitě si přečtěte

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

** Osobní odběr v Alze vyjde na 45 Kč ** Když zaplatíte kartou předem, dostanete slevu 30 Kč ** Většina ostatních e-shopů poplatek za osobní odběr nevede

David Polesný | 171


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku