EmailFile.com: všichni lenoši a šetřílkové, stahující soubory z Internetu, by měli zbystřit

Není třeba čekat na pomalé stahování z Internetu, zvláště, když si soubory můžete nechat poslat e-mailem.
Kolikrát jste už stahovali soubor z druhého konce světa neuvěřitelnou „rychlostí“ pár set či dokonce jen desítek bajtů za vteřinu, nervózně vyčkávali a počítali korunky za spojení, zatímco váš modem vysloveně zahálel, přestože byl i tomto případě schopen dosáhnout řádově vyšší rychlosti? Vsadím se že už mockrát. Udělejte tomu konec a nechte za vás pracovat jiné.

Jediné, co potřebujete k pohodlnému, rychlejšímu a tedy i levnějšímu stažení (téměř) libovolného souboru z Internetu, je skok na následující adresu: http://www.emailfile.com Na této stránce do políčka „File location“ vložte URL souboru, který si chcete nechat stáhnout (při této příležitosti by nebylo marné rozpomenout se na to, že kliknutím na pravé tlačítko myši u stahovaného souboru ve vašem WWW prohlížeči si můžete jeho URL nechat přenést do schránky…) do druhého políčka vložte svoji e-mailovou adresu, stlačte „Download via e-mail“ a zavěste. Pak počkejte zhruba půl hodinky a stáhněte si poštu – s vysokou pravděpodobností najdete v mailboxu srdečný pozdrav z emailfile.com, ke kterému bude připojen kýžený soubor.

Výhody? Ta největší spočívá v tom, že stahovaný soubor dostanete naservírovaný téměř až pod nos, tedy přesněji k vašemu providerovi, se kterým máte bez debat to nejrychlejší možné spojení. Vysoká rychlost, nízká spotřeba… Pravda, díky tomu, že stahovaný soubor zasílaný e-mailem bude nafouknut o zhruba 30-40% to nemusí být až taková sláva, ale když pomyslím na to, že 500 KB soubor budu odkudsi stahovat rychlostí 256 bajtů za vteřinu a bude mi to trvat půl hodiny, zatímco nafouknutý e-mail s tímto souborem budu při rychlosti 2 kila (ale spíš víc, jsme na trase modem-to-modem) za vteřinu stahovat 6 minut a je vymalováno. V případě mého modemu Supra 28.8K to zjednodušeně znamená, že stahuji-li cokoli rychlostí pod 1 KB za vteřinu a není to směšných dvacet kilo, nastal ten správný čas pro emailfile.

Druhá výhoda je pro lenochy jako jsem já – stačí zadat URL a zavěsit, žádné uzývané sledování stavů přenosu, e-maily mi zatím vždy přišly rychle a bez problémů.

Nevýhody? Vím o třech: velikost stahovaných souborů nesmí přesáhnout 3 MB, pak je tu opět jedna stránka, na které někomu svěřujete svůj e-mail a konečně emailfile nemusí zabezpečena proti vtipálkům, kteří vám mohou nechat poslat megabajtový dáreček. To poslední dokáže kdejaký pitomec i bez emailfile, který vám pošle několik vět v několikasetkilovém souboru ve formátu Wordu a navíc nezapakovaném, grr.

Dvě nejlepší zprávy na závěr: emailfile je gratis. No gratis, nic na Internetu není skoro nic zadarmo i kdyby vám někdo přísahal na hrob své matky, takže tato služba se snaží přežít z reklamy zobrazované na WWW stránce a navíc vám ke každé e-mailové zásilce přibalí také jednu nudli. Myslím, že tohle „gratis“ se dá přežít, znám jiné služby obdobného charakteru, za které musíte platit. Ta druhá zpráva je, že emailfile má otevřené rozhraní a její služby můžete proto nabízet i návštěvníkům vašich vlastních WWW stránek a to je docela bomba. Návod jak na to naleznete na http://www.emailfile.com/faq.html

Diskuze (1) Další článek: Yahoo a GeoCities: docela jiný případ

Témata článku: Bomb, Následující minuta, Supra, Vtipálek, Vteřina, Možné spojení, Vysoká rychlost, Stahovaný soubor


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 87

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji