Herní konzole | Tesla Motors | Hry

Elon Musk ukázal, jak se dá v nových Teslách hrát Cyberpunk 2077. Výkon je srovnatelný s PS5

S novou generací elektromobilů Tesla Model S a Model X přichází i nová hardwarová platforma pro infotainment. Tesla se ale rozhodla přijít s pořádně nabušeným výkonem, který je postavený na platformě AMD a grafickém čipu Navi 23 s architekturou RDNA2.

I když Tesla neprozradila bližší detaily o konfiguraci, hrubý výkon by měl dle tvrzení být kolem 10 TFLOPS, tedy stejně jako má třeba nová herní konzole PlayStation 5. Hlavní 17palcový displej infotainmentu má rozlišení 2 200 × 1 300 pixelů, přičemž pro zadní pasažéry je k dispozici další o trochu menší displej. Je jasné, že náklady za takto výkonný hardware se v ceně za Tesla Model S jednoduše ztratí, protože půjde o stovky dolarů, přičemž třeba Model S Plaid vyjde na 130 tisíc dolarů.

Elon Musk dostál svému slibu a živě ukázal, že na integrovaném hardwaru lze plynule hrát i Cyberpunk 2077, byť nebylo řečeno, v jakém rozlišení a nastavení kvality se ukázka prezentovala.

I tak se ale jedná o unikátnost, kdy automobil obsahuje nejmodernější čipy a takto výkonný hardware i pro hraní nejnovějších her. Tesla tímto krokem vlastně vytváří vlastní herní konzoli, která je součástí auta. Jde tedy o další konkurenční výhodu, která má jistě i dlouhodobou strategii, kdy už v budoucnu vozidlo nebude nikdo řídit a strávený čas v autě budou lidé využívat k práci a zábavě.

Diskuze (50) Další článek: Láva vs. optický kabel. Na Islandu provedli jeden velmi netradiční test komunikační techniky

Témata článku: Technologie, Hardware, AMD, Herní konzole, Grafické karty, Elektromobily, Elon Musk, Tesla, Tesla Motors, Hry, Disable, Model, Dolar, Kyberpunk, Navi, ElektromobilNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Diablovka Lost Ark konečně vyjde v Evropě, dočkáme se jí už na podzim

Diablovka Lost Ark konečně vyjde v Evropě, dočkáme se jí už na podzim

Amazon konečně vydá MMO Lost Ark také v Evropě a v Americe. Dočkáme se někdy v průběhu léta.

Vojtěch Matušinský
Lost ArkVideo
Fotografie měsíce: Neuč orla létat

Fotografie měsíce: Neuč orla létat

Společným jmenovatelem fotografií uplynulého měsíce je vzpomínka. Jak upozorňoval Henri Bergson, paměť není sbírkou přesných kopií nějakých událostí či zážitků.

Michal Černý
Kultura
Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

HDMI 2.1 letos dorazilo v plné síle a už není výsadou několika televizorů. Co přináší hráčům? A co filmovým fanouškům?

Jaromír Puk
Televizory
Resident Evil Village byl nejstahovanější hrou května v obchodě Playstation

Resident Evil Village byl nejstahovanější hrou května v obchodě Playstation

Nový Resi rozhodně dokázal nalákat solidní zástupy fanoušků.

Michal Maliarov
Resident Evil VillageSurvival