Cože? 😃
Doporučuji na cestu k Marsu vzít i kriminalistu, aneb polární šílenství >>> https://www.stoplusjednicka.cz/jak-vznika-polarni-silens... ...
S Marsem to dopadne stejně jako s Měsícem.Poletí se tam, ale další lety se odloží na dalších 50 let, protože bez magnetického štítu postrádá Mars smysl.To, že tam není možná atmosféra nám bude chybět i pod povrchem, kde by již nemuselo být kosmické zážení.
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 2. 2019 09:30
Presne tak. Kym na marse nebude tekute kovove jadro tak ako ma zem, nebude tam magneticky stit a nikdy nebude mat atmosferu. Mars v minulosti atmosferu mal, ale potom ako prisiel o magnetosferu, tak ju solarny vietor postupne vsetku odvial. Zivot tam bude odkazany na prezivanie v kupolach.
Problém je to, že i v otevřených tunelech se voda vypaří při 6°C.Takže vše živé musí být v hermetických, natlakovaných nádobách a na povrchu navíc i s izolací proti záření.
Už to zkusil někdo tady na Zemi? Třeba rok se stravovat jen hydroponicky pěstovanými rostlinami a přežít to? 😀
A proč by to nepřežil? Ty rostlinu jsou naopak kvalitnější a bez škúdců.
Kvalitnější jo? Že nemají škůdce to není známka kvality. Ale jsem rád, že pro tento experiment se rýsuje první zájemce … 😁
A živočíšne bielkoviny odkial naberú ! keby boli aspoň tie husenice ....
pokial viem, skusil a funguje to v pohode.
Tak proč do prčic vozíme do Afriky ty tuny potravinové pomoci? Každá africká vesnice si přeci může postavit skleník a tam si hydroponicky pěstovat vše co k životu potřebují, no ne? Fungovat by to mělo všude, dokonce i na poušti, tak kde je sakra problém???
Museli by pracovat, to je ten problém
Problém afriky není že tam nejde pěstovat, ale politika. Zimbabwe byla “obilnicí afriky”, no a stačilo vyhnat bílé farmáře a jejich černé černošské zaměstnance kteří se za ně postavili, kteří měli vzdělání a zkušenosti s farmařením a náhle se tam potraviny musí dovážet. Takže to že když by se jim tam postavili skleníky které potřebují ještě víc vzdělání a zkušeností, nemyslím že by to vyřešilo problém.
A proto neposílat černochy na Mars. 😀
A nebo naopak je tam poslat všechny. 😀
A kde vezmou ten roztok s živinama? To asi v OBI nemaj. 🙂
salat, rajciny a pod su bezne pestovane hydroponicky. Preto aj vacsina z nich ma hnusnu chut, resp. chyba im chut 😀
Trubka.
tesi me
Už konečne zatvorte toho blázna tam kam patrí ! Klame a zavádza ludí . On chce teraflrorovať planetu ; mars ; za 100 rokov ? Ani za 1000 rokov, ani za 100000 rokov ! Predstava potravinového cyklu WC-sklenník-WC - sklenník ma priam desí ! A už o celoročnom až celoživotnom živote v 60 m3 železničnej cisterne na ani nedesí , priam šokuje ! Tam kde ti vymerajú presnú dávku kyslíky na celý deň a musíš šetriť , aby ti do večera niečo zostalo .....tam sa naozaj žije veselo !
Nevim co bude za 1000 let, ale za 100 let budeme rádi když budeme mít lepší baterie, teraformace Marsu je totální utopie.
Nekdy si zkus porovnat kapacitu baterii v telefonech pres 10 lety a dnes...
Porovnal jsem, a u stejných typů akumulátorů je furt stejná. Nějaké jiné návrhy?P.S. Á, tak zatím tady máme 4 Zelené lháře. Jenom? To se divím... 😀
Názor byl 2× upraven, naposled 28. 2. 2019 10:11
Jedinej lhar si tady ty, protoze si evidentne neudelal co rikas. Treba Samsung Galaxy S mel baterku 1500 mAh. Dnesni Galaxy S10 ma 3500 mAh. To je vic jak dvojnasobek pricemz vaha obou modelu se lisi jen o necelejch 40g. To je slusnej rust za tech 8 let...
To myslíš jako vážně takovej blábol? Stará nokie měla 1000 mAh, hádej proč. Protože prostě víc nebylo třeba a první smartphony používaly stejný typy akumulátorů jako starý tlačítkáče. To neni o technologii li-ion, to je o zavedenej typech mobilních aku který ještě nebyly pro smartphony dostatečně dimenzovaný.
Před 10 lety byly baterie uplně stejný jako dneska, kapacita se zvedla protože ty baterie jsou mnohem větší a mobily maj vyšší spotřebu. Mam ve svítilně články 18650 ze 20 let starýho notebooku a má to asi asi 1800 mAh, dneska je u článku 18650 standard 2600 mAh, to neni žádnej brutální pokrok, navíc tenkrát už to dokázali taky.
hustota energie v akumulatorech stale roste, ze 10let to je vice nez dvojnasobek: https://www.google.com/url...
Hele podle mě to prostě jinak měřej, já mam jedny starý li-ionky co maj udáváno 1400 mAh a vydrží to stejně jako dnešní 2600 mAh, podle mě udávaj jinej rozdíl napětí pro vybitej a nabitej stav. A jako roste, to je jasný, ale jde o to co je standard. To že dokážeme vyrobit článek 18650 ktrej má 3500 mAh je mi prd platný když se všude cpe 1500 - 2600.
Tak si to představte tak, že na Marsu je cyklus WC-skleník-WC-skleník, kde musíte jíst a pít jenom svoje s***ky, zatímco na zemi je cyklus WC-příroda-WC-příroda, kde jíte a pijete s***ky všech ostatních. 😀Už to nevypadá tak zle, že jo? 😃
U vás sa vyvážajú septiky na pšeničné polia aby rástla lepšia pšenica ? U nás je to zakázané !!! Zío zdravotného hladiska je to absolútne nepríspupné !
ty si fakt exot miestnych diskusii.
Už jsi někdy slyšel slovo hnojivo?
No tak chce teraformovat planetu a co? Jestli se mu to podaří za 100 let nebo ne je jeho věc... nikdo tě nenutí bydlet na Marsu v těch jeho sklenících. Určitě se najde spousta jiných nadšených lidí, kteří tam půjdou bydlet a pracovat.
Teraformace Marsu je vzdálená fantasie. Mě by úplně stačilo, kdyby se podařilo odstranit bordel, co plave v moři, je v atmosféře a v půdě. To nás ohrožuje daleko více. Kdyby se Musk obul do projektů na energeticky úsporné zachycování C02, tak bychom s jeho elánem mohli vyřešit problém skleníkových plynů a měli bychom i pokoj od klimatických změn.
Elán šarlatánů slouží k jejich obohacování, tím se vyřeší máloco.
Ekologickym projektum se venuje extremni mnozstvi firem, vedcu a politiku. takze bud je to opravdu “neresitelny” problem dnesni doby, nebo je to zaroven “tahoun” ekonomiky, ktery nema byt vyresen, ale ma byt resen co nejdele.Kazdopadne radeji at aspon jeden clovek kouka do dalky a snazi se o to, na co jini nemaji koule. Nepotrebujeme dalsiho eko byznysmana, nehlede na to, ze technologie a problemy resene pro vesmir nakonec muzou pomoci na Zemi samotne.
Ale Musk sa pozerá až príliš do dialky a má široký záber ! Alebo si myslíte , že jeho celkosvetový internet budete používať , alebo sa niekedy poveziete Hyperloopom ? Ja a 95% ďaších ludí má klastrofobiu až takú , že si neviem predstaviť , že by ma zatvorili do nádrže o priemere 2 m a dlžke 5 m a poslali 800-100 km /h do iného mesta ! Koľký z vás boli v takéjto nádrži a strávili tam 1/2 hodinu . ja som bol a často , robil som tam inštekciu a mal som vždy divný pocit .
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 2. 2019 04:46
Už jsi někdy letěl letadlem?
Ne, každej fakt nemá klaustrofobii.
svet by mohol byt uplne niekde inde, keby sa politici pozerali dalej ako za svoje volebne obdobie.
bordelu sa nezbavime, kym budu existovat malo vyspele krajiny, pretoze tie produkuju bordelu najviac.
A to od kdy
Není větší nesmysl, než zachycování CO2, kterého máme jen pouhý dvojnásobek minima nutného k životu. Potřebovali bychom ještě pár set let spalovat ropu atd., abychom se dostali na optimum z druhohor a třetihor
Tak to by me zajmalo jak sme prezili, kdyz to neni tak davno co bylo CO2 min jak polovina soucasny koncentrace... Resp. jak ti prisel na to, ze vubec CO2 k zivotu potrebujem. To ze CO2 je vyssich koncentracich toxickej je fakt https://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_dioxide... . Proto sme tak zavisli na roslinach aby jeho hladinu snizovali.
Na rostlinách jsme závyslí aby vyráběli jídlo a vzduch. Na to potřebujou CO2, s jehož vyší koncentrací je tento proces efektivnější. Snižování koncentrace je až podružné. Zatím se ani neblížíme limitům kde by toxicita byla neřešitelný problém.
No az se k tem limitum budem blizit, tak to uz bude trochu pozde, ne?
CO2 je uplne zanedbatelny sklenikovy plyn. Podla hodnoty GWP ktora sa pouziva na meranie potencialu zahrievat atmosferu. Taky Carbon Tetrafluoride (CF4) ma GWP 50 tisic nasobne vyssi, cize 1 kilogram CF4 sposobi zahriatie atmosfery ako 50 ton CO2. Takze riesit nejaky CO2 je uplne mimo misu. Ten uhlik dakedy bol v atmosfere, je to prirodzeny kolobeh. Dokonca aj vodna para sposobuje viac zahrievania atmosfery ako CO2.
"Ten uhlik dakedy bol v atmosfere" - no, to určitě. Ale vzhledem k tomu, že největší část CO2 který pouštíme do atmosféry pochází z fosilních paliv (ropa, uhlí, zemní plyn), tak ten uhlík byl naposledy v atmosféře někdy před stovkami milióny let ...
No a? 😝
Ta hydroponie by sla zasobovat i energii z jaderneho reaktoru. Pripadne, jestli se podari fuzni energie, bylo by to super. Na panely bych moc nesazel. Jako teplo by se dalo mozna pouzit vytapeni zeme. Pak mne napada, ze nouzove osvetleni by slo resit pres raioaktivni uhlik. Ten pry vydrzi 50 let. Takze muze 50 let bez problemu svitit, ikdyz bude cela komora odpojena od proudu. Podobne by slo napajet i male vozitko.Stejne mam obavu, ze mu rostlinky uhynou. To by chtelo skutecne vyzkouset. Poslat tam roboty a sledovat na dalku stav. Ostatne, testnout si to muze na mesici.
Ako to tam dopravíte ? Vlakom , alebo loďami ? Každým klinec tam treba doviesť ! Pri skormných obhadoch je treba na mars dopraviť na jedného človeka 500-1000 ton materialu a stovky ton potravín ! Stačí sa pozrieť koľko peňazí je treba na udržalni chodu toho "autobusu ! kde je pár astronautov , aby prežili ? Ak sa toto považuje za život ...či skôr za prežívanie vo vesmíre .
stovky ton potravin na cloveka? to mas aky metabolizmus? 😁
papá jen košer suchý salám a sushi a pije jen staré víno 😃
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.