Microsoft | Elon Musk

Elon Musk chce žalovat Microsoft za zneužití dat. Reaguje na to, že Redmondští dali Twitteru kopačky

Elon Musk hrozí žalobou na Microsoft, který podle něj nelegálně použil data z Twitteru pro trénování. Čeho specificky, to nevíme. Jde o jednu z mnoha zpráv od nového šéfa Twitteru, který od svého nástupu v říjnu zredukoval pracovní sílu o zhruba 80 % a říká či píše jednu kontroverzní věc za druhou.

Svými výroky popudil také inzerenty, podle jeho slov se však už většina z nich na sociální síť vrátila. Musk v poslední době zakázal alternativní klienty pro Twitter, zrušil původní API a zavedl placené, omezil dosah bezplatných účtů a spustil předplatné Twitter Blue.

Muskova hrozba žalobou přišla poté, co Redmondští dne 19. dubna oznámili, že jejich korporátní reklamní platforma Microsoft Advertising již nebude podporovat Twitter. Změna se zavádí k datu 25. dubna. Před koncem dubna přitom vyprší dosavadní tarify Twitteru s tím, že ty nové stojí víc peněz. Podporováno nebude vytváření, správa ani prohlížení tweetů, a to ani těch, které jste skrze platformu vytvořili.

musck chce zalovat microsoft (2).png
Musk tvrdí, že žaluje Microsoft

Sám důvod ukončení podpory Twitteru neuvádí a neřekl to ani Mashable. Firemní API každopádně začíná na 42 000 dolarech za měsíc, tj. zhruba 900 000 Kč. Řada producentů služeb a aplikací není schopná částku zaplatit, platí to tedy pro menší podniky. Rozchod s Twitterem oznámili např. FeedHiveTwittExplorer.

Ani Elon Musk do detailu nevysvětluje, proč se právě teď rozhodl vytasit se se žalobou na Microsoft. Píše to ale pod příspěvkem upozorňujícím na konec propojení sociální sítě s platformou Microsoft Advertising. Působí to tedy jako odvetná akce. Nevíme, jestli nejde o jedno z prohlášení, která zůstanou jen na Twitteru. Není ani jasné, jak by šéf sociální sítě dokazoval, že Microsoft její data používal pro trénování čehokoli.

musck chce zalovat microsoft (1).png
Microsoft Advertising s Twitterem končí, důvod neuvádí

Ten situaci pro BBC odmítl komentovat. Mimochodem, britské veřejnoprávní médium potvrdilo, že na její dotaz z Twitteru rovněž přišla automatizovaná odpověď v podobě emoji exkrementu. Před Elonem Muskem měla firma standardně fungující oddělení pro komunikaci s médii.

Zdroje: BBC | Elon Musk / Twitter via gHacks Tech News | Mashable | Microsoft Advertising | Pauline Cx - 🦸🏻‍♀️ / Twitter | Simon Høiberg / Twitter

Diskuze (5) Další článek: Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,