Elektronika a pojištění na blbost

Pojištění odpovědnosti za škodu z běžného občanského života, lidově pojištění na blbost, vás chrání, pokud způsobíte škodu na majetku nebo zdraví či finanční újmu jiné osobě. Pojistka se vztahuje nejen na vás, ale u valné části pojišťoven i na všechny členy domácnosti včetně domácích mazlíčků.
Elektronika a pojištění na blbost

Pozor na výluky

Vytopení sousedé nebo rozbité okno nebývají při plnění pojišťoven problematické. Kde klienti ale často narážejí, je elektronika. Důvodů, proč je pojistná událost vyhodnocená negativně, může být přitom několik. Společně si projdeme ty nejběžnější a nabídneme řešení, které elektroniku a potažmo vaši peněženku příště ochrání.

Chybí připojištění drobné elektroniky

Při sjednání pojištění odpovědnosti si dejte pozor na pojištění drobné elektroniky. Některé pojišťovny toto nabízí již v základním pojištění a u některých je nutné si drobnou elektroniku připojistit. Pokud totiž pojištění drobnou elektroniku nebude krýt, může stát, že pojišťovna vámi rozbitý mobilní telefon neproplatí a jeho náhrada půjde na vrub vaší kapsy. 

Rozbijete půjčenou elektroniku

Problematická je i půjčená elektronika, jejíž zapůjčení není ošetřeno smluvně. Čili, pokud rozbijete tablet, který vám kamarád půjčil na dovolenou, musíte se připravit na možné výdaje ze svého.

Škoda na elektronice zaměstnavatele

Málokdo ví, že rozbitý počítač nebo mobil, který mu poskytne zaměstnavatel, nespadá do pojištění odpovědnosti z občanského života. Pokud byste chtěli mít jistotu, že politý počítač nebo ztracený služební telefon nebudete muset hradit ze svého, sjednejte si pojištění odpovědnosti zaměstnance.

Pojištění vlastní elektroniky

Pojištění, o němž ví málokdo. Aktuálně jako jediná pojišťovna na trhu nabízí ČSOB v rámci pojištění Náš domov v balíčku Premiant i pojištění vlastní elektroniky, kterou si sami poškodíte.

Další článek: Tuto slavnou malbu nakreslilo světlo. Pomocí mikroskopických nanosloupků


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně