Elektronické originály – konečně je to úplně snadné!

Pokud uvažujete o tom, že začnete pracovat s elektronickými dokumenty a narážíte na přílišnou komplikovanost, potom je právě vám určeno Software602 Print2PDF 9.
Elektronické originály – konečně je to úplně snadné!

Pokud ve vaší organizaci uvažujete o tom, že začnete opravdu pracovat s elektronickými dokumenty a narážíte na přílišnou komplikovanost této problematiky, potom je právě vám určeno Software602 Print2PDF 9.

Nejradikálnější změnou proti předchozím verzím je propojení se službou SecuStamp.com. Vzniklo tak prostředí, ve kterém je možné nejen vytvářet PDF soubory a podepisovat je, ale také připojovat časová razítka a ověřovat pravost dokumentů.

Software602 Print2PDF byl od začátku cíleně vyvíjen pro práci s důvěryhodnými dokumenty a jsou za ním roky zkušeností. Výsledkem je nástroj, který přesně odpovídá potřebám českých podniků. Z hlediska administrátora jsou podstatné zejména snadná centrální správa a připravenost na integraci se všemi běžně používanými systémy. Pro jednotlivé uživatele je zase důležitá jednoduchost. K jakémukoliv úkonu stačí jedno až dvě kliknutí (pokud není provedení automatizováno).

Tyto funkce a úkony zahrnují zejména:

Sofistikované vytváření PDF

Software602 Print2PDF 9 poskytuje funkce pro převod do PDF, jak to vyplývá už z názvu produktu. Tyto funkce umožňují vytvářet různé verze formátu PDF (včetně archivačního PDF/A), řídit datovou velikost ukládaného souboru, přidávat vodotisk, chránit proti kopírování apod. Výhodou je možnost centrálního řízení profilů vytvářených dokumentů v celé organizaci.

Klepněte pro větší obrázek

Automatizace a dávkové převody

Podstatná je také možnost provádět jednorázové převody archivů nebo automaticky vytvářet dokumenty z výstupů informačního systému, příchozích e-mailů nebo všech souborů vložených do určitého adresáře. Další možností je integrace se skenerem a tudíž automatické konverze (převody) dokumentů.

Spojování, rozdělování a úpravy souborů

Uživatel může spojovat nejrůznější texty, tabulky, obrázky a další soubory v různých formátech do jednoho PDF, měnit pořadí stran, připojovat další, přidávat přílohy, odmazávat stránky a provádět vše další potřebné k tomu, aby z více souborů vznikl jeden správně strukturovaný dokument.

Vícenásobné podepisování

Software602 Print2PDF 9 umožňuje připojit k jednomu dokumentu neomezený počet elektronických podpisů. Každý další podpis je připojován tak, že není narušena průkaznost předchozích. Tento rys, kterým se Software602 Print2PDF 9 odlišuje od naprosté většiny nástrojů pro převod do PDF, umožňuje podepsat elektronický dokument dvěma stranami smlouvy, několika jednateli, manažery různých útvarů atd.

Opatřování kvalifikovaným časovým razítkem

Pokud chcete, aby právní účinnost elektronických dokumentů, které vlastníte, přesáhla dobu platnosti certifikátu (nejvýše jeden rok) nebo se chcete zabezpečit proti zneplatnění tohoto certifikátu, neobejdete se bez časového razítka. Pokud k tomu zvolíte službu SecuStamp.com, nemusíte řešit smlouvu ani technické propojení s certifikační autoritou. Nemusíte ani odhadovat počty razítek spotřebovaných v jednotlivých obdobích. Prostě si koupíte tak velkou „cartridge“ (balík razítek), jakou potřebujete a razítkujete, dokud razítka nedojdou.

Ověřování pravosti dokumentů

Dokážete spolehlivě rozpoznat platný elektronický originál od neplatného? Jste si jisti, že nepřijímáte pouze dokumenty s právní účinností, které by bylo možné konvertovat do listinné podoby? K získání této jistoty je zapotřebí importovat kořenové certifikáty všech autorit do všech počítačů, získat a naučit se kontrolovat aktuální verze CRL (seznamy zneplatněných certifikátů) a především rozumět všem legislativním pravidlům. V rámci služby SecuStamp.com ovšem stačí, aby uživatel vložil dokument do formuláře, a během několik vteřin se dozví srozumitelný posudek. Včetně vyjádření, zda a do kdy lze dokument konvertovat na pracovištích Czech POINT. Další možností je automatizace kontroly. Pro ty opatrnější je jistě důležité, že dokument neopouští počítač uživatele. Analyzován je pouze kontrolní součet (hash) elektronického podpisu.

Vyzkoušejte zdarma

30 denní zkušební verzi Software602 Print2PDF 9 stahujte na stránce: http://www.602.cz/print2pdf/download

Bezplatnou registraci na portálu SecuStamp.com zde: http://www.secustamp.com/
V rámci registrace získáte prvních 25 časových razítek zdarma.

Nástroj Software602 Print2PDF 9 existuje také ve zcela bezplatné verzi, která široké veřejnosti umožňuje profesionální převod do formátu PDF na jednotlivých počítačích. Free verzi naleznete zde: http://www.zive.cz/programy/software602-print2pdf/pr-7552
 

Další článek: Microsoft Research: vytvořte 3D scénu pomocí mobilu

Témata článku: Předchozí nástroj, Centrální řízení, Razítka, Originál, PDF, Centrální správa, Elektro, Elektronický formát, Ori, Cartridge, Používaný systém, Bezplatná možnost, Elektronická verze, Profesionální počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 128

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11