Acer | Elektromobilita | Koloběžka

Elektrické koloběžky značky Acer přijíždí na český trh. Mají rozumnou cenu, solidní parametry a trumfem má být vlastní servis

Elektrické koloběžky Acer. Poprvé jsme se svezli už v prosinci 2022, dnes firma oznamuje vstup na český trh. Kromě parametrů má být konkurenční výhodou kvalitní a rychlý servis, který už Acer provozuje pro notebooky a další své produkty. Pro začátek se u nás budou prodávat dva modely:

Acer eScooter řady 3: Přenosnost a cena

Obratná koloběžka určená primárně pro městský provoz. S hmotností 16 kg ji lze vzít do tramvaje, nebo vynést do patra – v takovém případě poslouží řídítková tyč přicvaknutá k zadnímu blatníku jako užitečné madlo.

AcerES.png
Šasi je z odolné hliníkové slitiny, černá barva se zelenými prvky, které jsou pro značku Acer charakteristické. „Trojka“ má rozměry 107 x 49 x 120 cm a 8,5" kola.

Li-ion baterie s kapacitou 7,5 Ah se nabíjí 4 hodiny a poskytuje dojezd až 30 km. Motor s výkonem 250 W stačí na 15% svahy, jezdce o hmotnosti až 100 kg a legislativou omezenou maximální rychlost 25 km/h.

Acer eScooter řady 5: Výkon, dojez a funkce

V předním kole umístěný motor má dokonce 350 W – na maximální rychlost to vliv nemá, tu zákon stále omezuje na 25 km/h, ale koloběžka zvládne 16% stoupání i se stokilovým jezdcem. Baterie s kapacitou 15 Ah má stačit na až 60 km.

AcerES5_Lifestlye1.jpg
Na řídítkách obou modelů je LED displej, který ukazuje aktuální rychlost, úroveň nabití baterie a zvolený rychlostní režim. Jako plyn slouží páčka na řídítkách, ale to je pro elektrokoloběžky naprostý standard.

Větší 10" kola jsou plněná pěnou, takže nehrozí, že byste museli řešit defekt. Další odlišností vyššího modelu je odpružení zadního kola. Pomocí mobilní aplikace lze u „Pětky“ aktivovat elektrický zámek, boční osvětlení, tempomat a další bonusové funkce. Hmotnost povyrostla na 18,5 kg, rozměry na 118 x 49 x 125 cm.

AcerES5_Lifestlye8.jpg
Obě novinky mají brzdová a směrová světla. Nechybí ani stojánek.

Cena a dostupnost

Acer si pospíšil, koloběžky už jsou v prodeji. Trochu jsem se bál, že si Acer bude hrát na prémiovou značku, ale ceny jsou nastavené střízlivě a jsou srovnatelné s konkurencí:

  • eScooter řady 3: doporučená cena 9 999 Kč (na Slovensku 419 €)
Acer escooter series 3 Acer escooter series 3
nabízí 16 obchodů za ceny od 6 455 Kč
Srovnat ceny na Živě
  • eScooter řady 5: doporučená cena 14 999 Kč (na Slovensku 630 €)
Acer escooter series 5 ektro Acer escooter series 5 ektro
nabízí 23 obchodů za ceny od 8 990 Kč
Srovnat ceny na Živě
Diskuze (12) Další článek: Záhadný rádiový signál z vesmíru „bliká“ každých 22 minut už přes třicet let. Vědci hledají vysvětlení

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , ,