Ekologická Kyocera

Firma Janus, která u nás zastupuje japonskou společnost Kyocera, prezentovala novou řadu svých tiskáren a svoji unikátní ekologickou technologii tisku ECOSYS.
Firma Janus, která u nás zastupuje japonskou společnost Kyocera, prezentovala novou řadu svých tiskáren a svoji unikátní ekologickou technologii tisku ECOSYS. Kyocera byla založena v roce 1959 v Kyotu; před Tokiem bylo hlavním městem Japonska. Původně se Kyocera zabývala zpracováním jemné konstrukční keramiky - ve jménu Kyocera lze proto najít zkratku slov Kyoto a ceramics. Do koncernu Kyocera patří mj. i značky fotoaparátů Yashica a Contax..

Ekologický tisk od roku 1992
Díky své původní orientaci na keramiku Kyocera vyvinula novou technologii laserového tisku ECOSYS. Ta je založena na velmi tvrdém válci, vyrobeném z keramických materiálů, oproti jinak běžně používanému selenu ostatními výrobci. Válec a vývojnice nejsou uloženy v patroně s délkou života omezenou podle spotřeby toneru. Jediným spotřebním materiálem je toner v plastovém zásobníku (levný hliníkový válec s křemíkovým povrchem je součástí zásobníku). První tiskárna, která byla vyrobena s použitím této technologie, byla vyrobena již v roce 1992 a Kyocera získala za tuto technologii v Německu nejprestižnější ekologické ocenění Modrý anděl, a to pro tiskárnu FS-1700.

U nás Kyocera zaměstnává přes 3 tisíce lidí v Lanškrounu při výrobě tantalových kondenzátorů a v oblasti ekologie spolupracuje při ochraně a čištění Labe.

Nové modely tiskáren Kyocera a multifunkční ScanCopier
FS-680 je jakýmsi následovníkem modelu FS-600. Je tzv. vstupním modelem, tiskne rychlostí 8 stran za minutu, a je určena pro menší firmy jako terminálová síťová tiskárna. Pro historické aplikace má 5 emulací, např. jehličkové tiskárny Epson.

FS-7000+ je high-end řešení pro profesionály a vychází z modelu FS-7000. Má zvýšenou kapacitu paměti, výkonnější procesor a trvale zařazenou emulaci PostScriptu. Může tisknout oboustranně na formáty A5-A3 a zásobníky až na 3 200 listů papíru včetně duplexové jednotky. Tiskne rychlostí až 28 stran A4 za minutu.

FS-9000 je nejvyšším modelem, který zvládne až 150 tisíc stran za měsíc (kategorie heavy-duty) rychlostí 36 stran A4 za minutu. Má až 8 různých zásobníků pro různá tisková média, umí tisknout dokumenty od běžného kancelářského tisku přes pohlednice až po oboustranný tisk A3 a zvládá 203 odstínů šedi a 23 druhů tiskových médií. Je vybavena 6 emulacemi včetně PostScriptu II.

ScanCopier je spojením skeneru a tiskárny FS-680, které může v kancelářích nahradit barevnou kopírku bez nutnosti nasazení počítače jako mezičlánku.

Váš názor Další článek: Problém s vícemonitorovými konfiguracemi při použití karet ATI

Témata článku: Kyocera, Heavy, Původní materiál, Toner, Lanškroun, Selen, Yashica, Různé materiály, Janus, Patron


Určitě si přečtěte

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 20

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně