EDS, s.r.o. poskytuje outsourcing SKF v České republice

Společnost SKF uzavřela dohodu o poskytování informačních služeb a vývoj obchodních aplikací se společností EDS

PLANO, Texas a GÖTEBORG, Švédsko – Společnosti EDS a SKF oznámily uzavření sedmileté smlouvy, jejíž hodnota činí 105 miliónů dolarů ročně. Společnost SKF, přední světový dodavatel ložisek a těsnění, se dohodla se společností  EDS na poskytování informačních technologií a interních informačních služeb včetně vývoje obchodních aplikací.

Uvedená dohoda o outsourcingu informačních technologií je jedním z kroků, které společnost SKF podniká v rámci převodu aktivit, které nemusí vykonávat sama, na jiné firmy. Tento krok pomůže snížit náklady společnosti SKF. Zhruba 700 zaměstnanců SKF z oblasti IT v 85 místech z 39 zemí přejde do společnosti EDS.

 

 

 

Vzhledem k tomu, že společnost SKF má pobočku i v České republice, dotýká se tento globální kontrakt i naší země. EDS Česká republika tak v rámci outsourcingu převezme kompletní IT oddělení se všemi závazky, pohledávkami a rovněž IT odborníci SKF se stanou zaměstancemi EDS, s.r.o.

Technologická infrastruktura SKF zahrnuje střediskové počítače a prostředí pro zpracování dat středního rozsahu, stejně jako rozsáhlou dálkovou síť (WAN) a přibližně 14 000 stolních počítačů propojených mnoha lokálními sítěmi (LAN).

 

O společnosti EDS

Společnost EDS je vedoucí celosvětovou společností, která svým klientům pomáhá dosáhnout maximální výkonnosti v moderním digitálním světě a to poskytováním služeb a řešení strategie, implementace a hostingu. EDS spojuje nejlepší technologie světa a pomáhá svým klientům vyhrávat v digitální ekonomice. Pomáháme zákazníkům odstraňovat hranice, spolupracovat novými způsoby, upevnit důvěru jejich zákazníka a neustále hledat zdokonalení. Ve spolupráci s dceřinnou společností A.T. Kearney sloužíme nejvýznamnějším společnostem a vládním organizacím v přibližně 55 zemích celého světa. Vykázaný obrat EDS za rok 2000 činí 19,2 miliard USD. Akcie společnosti jsou obchodovány na burze v New Yorku (NYSE:EDS) a v Londýně. Více informací získáte na www.eds.com.

O společnosti SKF

SKF je předním světovým dodavatelem produktů, zákaznických řešení a služeb v oblasti valivých ložisek a těsnění. Snahy této skupiny v oblasti výzkumu a vývoje vedly k rostoucímu počtu inovací, které vytvořily nové standardy a nové produkty ve světě ložisek. SKF má 80 výrobních zařízení na celém světě. Se svými vlastními prodejními společnostmi v 70 zemích, jež podporuje zhruba 7 000 distributorů a prodejců na celém světě, elektronickým tržištěm a globálním distribučním systémem je SKF vždy blízko svým zákazníkům. SKF má 40 000 zaměstnanců a roční obrat činí zhruba 40 miliard SEK.

 

 

Témata článku: Střední rozsah, Nejlepší technologie, New York Times

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 228

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 54

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje