Editujete MP3? Vyzkoušejte Power Audio Editor

Pro snadné a rychlé editování hudebních nahrávek v různých formátech je tu program Power Audio Editor, který zaujme jednoduchým a přehledným vzhledem a podporou několika hudebních formátů.
Programů na editaci hudebních nahrávek je na Internetu dnes již opravdu hodně. Power Audio Editor se řadí do těch lepších. Poradí si se všemi MP3 soubory také s WAV, MPEG, MP2, OGG Vorbis, g721, g726, VOX, WMA a některými dalšími. Já osobně jsou zkoušel editovat klasickou MP3 nahrávku a OGG, kde šlo vše opravdu hladce. Program pracuje se soubory velice svižně a prodlevy jsou minimální. Na bezproblémový chod je mít potřeba alespoň proces kolem 1 GHz a 128 MB (doporučuji však 256 MB). Pokud máte o něco slabší stroj, program poběží, ale znatelně pomaleji.

Co lze s programem vše dělat? V dolní části programu se otvírá pro každý kanál (levý a pravý) zvuková křivka zvlášť. Lze editovat jednotlivé kanály nebo oba zároveň. U každého se vypisují pro lepší orientaci a přehlednost vzorkovací frekvence. V nejspodnější části se zobrazuje název písničky, velikost a další popis pokud je k dispozici. Jistě užitečnou funkcí je přeformátování dané nahrávky do jiné kvality a to mono či stereo, tak i po stránce frekvencí (k dispozici je rozpětí 6000 – 48 000 Hz). Program lze využít také jako převodník mezi jednotlivými formáty. Pokud tedy originál otevřete jako MP3, pak jej následně můžete uložit do jiného formátu jako je OGG, WMA, WAV a další. Mezi základní funkce programu patří FADE IN, FADE OUT, což je zeslabování a zesilování konců a začátků písniček nebo jednotlivých úseků. Dále normalizování, zesilování, zeslabování, jednoduché mixování, vibrování, echo a funkce stretch. Použít lze také různé filtry jako je high, low pass (pro utlumení) a některé další.

Klepněte pro větší obrázek

V nastavené programu lze volit vstupní a výstupní zdroje zvuku (více zvukových karet atd.). S programem lze také používat mikrofon a vkládat různé dohrávky přímo do písniček nebo je mixovat.

Program podporuje opravdu většinu dnes nejpoužívanějších formátů, což je velkým plusem. Používat ho lze měsíc bez omezení, po té je však nutné se zaregistrovat (30 dolarů). Na jeho stránkách lze najít další informace o tomto programu a také si ho zdarma stáhnout (6 MB).

Témata článku: MP3, Audi, Užitečný filtr, Písnička, Pass, Zvukový kanál

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 186

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

19.  10.  2017 | David Polesný | 23

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

** Světové mocnosti vyvíjí nové, nesmírně rychlé zbraně ** Jsou schopné pokořit rychlost Mach 5 ** Tyto zbraně mohou zvýšit riziko rozpoutání válečného konfliktu

19.  10.  2017 | Stanislav Mihulka | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji