Editujete MP3? Vyzkoušejte Power Audio Editor

Pro snadné a rychlé editování hudebních nahrávek v různých formátech je tu program Power Audio Editor, který zaujme jednoduchým a přehledným vzhledem a podporou několika hudebních formátů.
Programů na editaci hudebních nahrávek je na Internetu dnes již opravdu hodně. Power Audio Editor se řadí do těch lepších. Poradí si se všemi MP3 soubory také s WAV, MPEG, MP2, OGG Vorbis, g721, g726, VOX, WMA a některými dalšími. Já osobně jsou zkoušel editovat klasickou MP3 nahrávku a OGG, kde šlo vše opravdu hladce. Program pracuje se soubory velice svižně a prodlevy jsou minimální. Na bezproblémový chod je mít potřeba alespoň proces kolem 1 GHz a 128 MB (doporučuji však 256 MB). Pokud máte o něco slabší stroj, program poběží, ale znatelně pomaleji.

Co lze s programem vše dělat? V dolní části programu se otvírá pro každý kanál (levý a pravý) zvuková křivka zvlášť. Lze editovat jednotlivé kanály nebo oba zároveň. U každého se vypisují pro lepší orientaci a přehlednost vzorkovací frekvence. V nejspodnější části se zobrazuje název písničky, velikost a další popis pokud je k dispozici. Jistě užitečnou funkcí je přeformátování dané nahrávky do jiné kvality a to mono či stereo, tak i po stránce frekvencí (k dispozici je rozpětí 6000 – 48 000 Hz). Program lze využít také jako převodník mezi jednotlivými formáty. Pokud tedy originál otevřete jako MP3, pak jej následně můžete uložit do jiného formátu jako je OGG, WMA, WAV a další. Mezi základní funkce programu patří FADE IN, FADE OUT, což je zeslabování a zesilování konců a začátků písniček nebo jednotlivých úseků. Dále normalizování, zesilování, zeslabování, jednoduché mixování, vibrování, echo a funkce stretch. Použít lze také různé filtry jako je high, low pass (pro utlumení) a některé další.

Klepněte pro větší obrázek

V nastavené programu lze volit vstupní a výstupní zdroje zvuku (více zvukových karet atd.). S programem lze také používat mikrofon a vkládat různé dohrávky přímo do písniček nebo je mixovat.

Program podporuje opravdu většinu dnes nejpoužívanějších formátů, což je velkým plusem. Používat ho lze měsíc bez omezení, po té je však nutné se zaregistrovat (30 dolarů). Na jeho stránkách lze najít další informace o tomto programu a také si ho zdarma stáhnout (6 MB).

Diskuze (13) Další článek: Google zlepšuje hledání ve zprávách

Témata článku: MP3, Audi, PoW, Pass, Písnička, Zvukový kanál, Užitečný filtr


Určitě si přečtěte

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

** Po necelém půl roce je tu další aktualizace Windows ** Přináší časovou osu nebo sdílení souborů jako na mobilu ** A také Application Guard, který umí virtualizovat Edge

Jakub Čížek | 143

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?