Microsoft | Microsoft 365 | Outlook.com | Outlook

Editor už najdete v každém důležitém Outlooku. Předplatitelům navrhne, jak zlepšit text

Ze spotřebitelského pohledu je na kancelářských nástrojích od Microsoftu v posledních letech zejména vidět snaha o vývoj asistentu na podporu psaní, který je poháněn umělou inteligencí. Kořeny Editoru sahají přinejmenším do roku 2016, skutečně velká věc se z něj stala v roce 2020. Aktuálně ho najdete ve více produktech z redmondské stáje.

Patří k nim v první řadě Word, ale také Edge nebo Outlook. Výrobce čerstvě oznámil, že dosáhl určitého milníku, který se týká právě poštovního klientu. Redmondští se nachází v procesu sjednocování klientů značky Outlook, kterých je více. Ačkoli tyto snahy ještě zdaleka nejsou kompletní, Editor je už dostupný ve všech Outloocích.

Ačkoli čeština platí za minoritní jazyk, má v Microsoftu poměrně významné postavení. Editor tedy češtinu plně podporuje, funkce je ale rezervovaná pro abonenty a abonentky služby Microsoft 365. Týká se to jak spotřebitelských, tak firemních edic. Kromě základní kontroly pravopisu a základní gramatiky, kterou Microsoft poskytuje bezplatně, Editor kontroluje gramatiku na pokročilejší úrovni. Poskytuje i při psaní navrhuje mj. stylistické úpravy textu.

Nejčerstvěji se objevil v Outlooku pro Android a iOS, kde opět plně funguje i v češtině. Editor by měl být vždy automaticky aktivní všude tam, kde je podporován. Vyhýbá se pouze mobilní webové verzi Outlooku a aplikaci Pošta ve Windows 10 a 11. Pošta už podporu téměř jistě nenabídne, Microsoft ji plánuje nahradit novým Outlookem. Ačkoli se blíží, jeho nástup je oproti původnímu plánu opožděný.

Zdroje: Microsoft 365 Blog | Office support | Outlook Blog

Diskuze (3) Další článek: S předstihem známe základní parametry budoucích grafik GeForce RTX 4070, 4080 a 4090

Témata článku: Microsoft, Software, Umělá inteligence, Microsoft Office, Edge, Office 365, Microsoft 365, Outlook.com, E-mail, Microsoft Word, Outlook, Předplatné, Předplatitelé, Čeština, Outlook Blog, Editor, Pošta, Text, Spotřebitel, Stáj, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy