Microsoft | Microsoft 365 | Outlook | Outlook.com

Editor už najdete v každém důležitém Outlooku. Předplatitelům navrhne, jak zlepšit text

Ze spotřebitelského pohledu je na kancelářských nástrojích od Microsoftu v posledních letech zejména vidět snaha o vývoj asistentu na podporu psaní, který je poháněn umělou inteligencí. Kořeny Editoru sahají přinejmenším do roku 2016, skutečně velká věc se z něj stala v roce 2020. Aktuálně ho najdete ve více produktech z redmondské stáje.

Patří k nim v první řadě Word, ale také Edge nebo Outlook. Výrobce čerstvě oznámil, že dosáhl určitého milníku, který se týká právě poštovního klientu. Redmondští se nachází v procesu sjednocování klientů značky Outlook, kterých je více. Ačkoli tyto snahy ještě zdaleka nejsou kompletní, Editor je už dostupný ve všech Outloocích.

Ačkoli čeština platí za minoritní jazyk, má v Microsoftu poměrně významné postavení. Editor tedy češtinu plně podporuje, funkce je ale rezervovaná pro abonenty a abonentky služby Microsoft 365. Týká se to jak spotřebitelských, tak firemních edic. Kromě základní kontroly pravopisu a základní gramatiky, kterou Microsoft poskytuje bezplatně, Editor kontroluje gramatiku na pokročilejší úrovni. Poskytuje i při psaní navrhuje mj. stylistické úpravy textu.

Nejčerstvěji se objevil v Outlooku pro Android a iOS, kde opět plně funguje i v češtině. Editor by měl být vždy automaticky aktivní všude tam, kde je podporován. Vyhýbá se pouze mobilní webové verzi Outlooku a aplikaci Pošta ve Windows 10 a 11. Pošta už podporu téměř jistě nenabídne, Microsoft ji plánuje nahradit novým Outlookem. Ačkoli se blíží, jeho nástup je oproti původnímu plánu opožděný.

Zdroje: Microsoft 365 Blog | Office support | Outlook Blog

Diskuze (3) Další článek: S předstihem známe základní parametry budoucích grafik GeForce RTX 4070, 4080 a 4090

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,